Kdo vám pohlídá děti, když musíte nečekaně pryč?

Nezoufejte, podobná situace se může stát každému. Myslela jste si, že máte celý den volno, ale najednou vám zavolali z práce, že vás tam urgentně potřebují. Dokonce tak moc, že vám volal i nejvyšší nadřízený. Jenomže vy nemáte ani ponětí, co uděláte s dětmi. Partner je bůh ví kde a babičky tak narychlo nemohou. Možných řešení je hned několik a my jsme rozebrali jejich výhody i zápory.

Pohlídat může i sousedka

Máte dobré vztahy se sousedy a víte, že paní naproti to s malými caparty umí? Pokud ji znáte dost dlouho a dobře na to, abyste ji svěřila své největší poklady, máte na půl vyhráno. Předpokladem úspěchu je, aby byla zrovna k mání. Počítejte však s tím, že vás možná pomluví u ostatních sousedů. Dozvíte se o sobě, jaká jste kariéristka, a že si nedokážete zajistit jiné hlídání. Případně pomluví vaše rozverná dítka, která si nebudou brát servítky a udělají ji z bytu kůlničku na dříví.

Slečna na hlídání přes inzerát

Nabídek na hlídání dětí je v inzerci velmi mnoho. Stačí si vybrat příhodnou osobu, vytočit telefonní číslo a zaplatit dohodnutou částku. Jenomže ouha – skutečně dáte děti do péče, byť na pár hodin, paní, kterou vidíte poprvé v životě a vůbec nic o ní nevíte? Pravděpodobně to dopadne dobře, ale možná taky ne a vaše děti si budou na hlídání pamatovat ještě hodně dlouho.

Profesionálka z agentury

Pokud si chůvy na hlídání dětí představujete jako nepříjemné, konzervativní paní, jste na omylu. Ačkoliv je agentura oproti předchozím variantám dražší, budete mít jistotu, že se o vaše děti postará spolehlivá, zkušená a milá osoba. Dobrým příkladem je rodinná Agentura Slunečnice, která zaměstnává vysoce kvalifikované, prověřené chůvy s individuálním přístupem. Navíc můžete využít jeden den hlídání s vybranou chůvou zdarma – tak proč to nezkusit?

Publikováno: 01. 02. 2018

Kategorie: Rodina a vztahy

Autor: Hanka Pospíšilová

Tagy: hlídaní dětí | hlídání dětí agenturou