Jak vybrat dárek pro muže? Zaručené tipy pro každou situaci!

Pokud nevybíráte dárek pro partnera, otce či bratra poprvé, mohlo se stát, že jste za ta léta vyčerpali zásobu kreativity a nápadů. A teď jen zděšeně pobíháte po obchodech či surfujete na internetu s nadějí, že něco zajímavého na vás vyskočí. Nepanikařte, výběr dárků pro muže sice může být za určitých okolností mírně problematický, ale rozhodně ne nemožný.

Měl by se líbit hlavně jemu, ne jen vám

Zatímco ženy nad vším příliš přemýšlejí, u mužů jde i v případě dárků především o praktičnost a první dojem. Ale zároveň nepohrdnou ani zábavným dárkem, ovšem neměl by to být "úlet", pro který nikdy nenajdou využití. Třeba na bastard.cz nabízejí vtipné polštáře. Jasná volba pro muže, který si rád udělá pohodlí, a přitom si potrpí na stylový design okořeněný humornou hláškou či vtipným obrázkem. Důležité je, aby vybraná věc či zážitek potěšily hlavně jeho. Proto místo zbytečného několikaměsíčního plánování složitého překvapení se raději zamyslete nad tím, co mu opravdu udělá radost. Udělejte si předem základní průzkum a určitě si to nenechávejte na poslední chvíli. Prokrastinace v tomto případě opravdu neodvede dobrou práci. Na poslední chvíli buď nic neseženete, nebo zbytečně sáhnete po něčem, co byste za jiných okolností nechala v regálu.

Nápady na dárek pro muže, se kterým určitě zabodujete:

Zatímco ženy nakupování oblečení milují, muži jej většinou považují za otravnou záležitost a nutnost. Určitě ho proto potěší, budete-li mu asistovat. Pomozte mu vybrat vhodné oblečení do práce či elegantní kousky pro slavnostní příležitost. Neusilujte o kompletní změnu šatníku, oblečení má přece vystihovat individualitu. Nákup oblečení lze také pojmout kreativně, nejen účelově. Například takové nevšední barevné ponožky jsou sice jako dárek pro otce poněkud klišé, ale stačí vybrat některé z množství veselých variant a hned to bude vypadat jinak. Může s nimi také odhalit vnitřního rebela, když si je oblékne k vážnému obleku do práce. I triko přestane být obyčejným, pokud vyberete nějaké s trefným nápisem či speciálním střihem, třeba právě z e-shopu bastard.cz. V případě obuvi ale raději sáhněte po takovém typu, jaký nejraději nosí – ať už jsou to streetové tenisky nebo stylové mokasíny. Zážitek, který ho dostane mimo komfortní zónu, si bude zaručeně ještě dlouho pamatovat a každému o tom povídat. Praktická škola smyku ho nejen zabaví, ale také připraví na nebezpečné dopravní situace. Seskok padákem, vyhlídkový let s možností pilotování či kurz přežití mu zase ukáží, že zvládnout lze cokoli a každodenní starosti se alespoň na chvíli stanou banální záležitostí. Jakákoli možnost, při které se mu zvýší hodnota adrenalinu v krvi, je skvělým nápadem na dárek. Hry nemusí být určeny jen pro malé kluky. Bez ohledu na věk se muži mohou potěšit dobré hře, kterou mají rádi. Můžete sáhnout po ověřených herních titulech, u kterých už přesně ví, kde číhá nepřítel, nebo zkusit zaujmout nějak neokoukanou novinkou. Hry však nejsou jen o konzolích, ale sáhnout můžete i po společenských hrách, kterých je nepočítaně a zabaví se u nich každý. Hry jsou jednoduše skvělým nápadem na dárek pro bratra, partnera i otce. Potřebnými drobnostmi také nic nemůžete pokazit. Jelikož muži nenosí mnoho doplňků, kvalitní peněženka či vkusný motýlek či kravata dokážou o něm prozradit hodně. S praktickým švýcarským nožíkem bude mít zase pocit, že zvládne cokoli. Možná jde o běžné věci, ale stačí jen dbát na detaily a i takový dárek se setká s nadšením příjemce.

Dárek pro muže a jeho auto

Muži se o své čtyřkolové mazlíčky starají výrazně více než ženy. Znají důsledně nejen jeho křivky a potřeby, ale v hlavě mají také všechny vymoženosti a vychytávky, které by mohly do něj přidat. Proto cokoli spojené s autem může být skvělým dárkem pro partnera a vlastně jakéhokoli muže. Ať už jde o držáky na mobil a nápoj, pomůcky pro údržbu interiéru nebo poukaz na nové disky, do čistírny nebo do autoservisu na jakýkoli zákrok.