Proč zavinovat miminko a jaké výhody zavinování nabízí?

Čekáte nový přírůstek do rodiny? V tom případě určitě prožíváte jedno z nejúžasnějších období života, které je doprovázeno štěstím, radostí, ale především měsíci příprav, aby miminko po svém příchodu na svět mělo vše, co potřebuje. Zatímco vy netrpělivě vyčkáváte, dítě se celých devět měsíců pořád vyvíjí a připravuje na svou premiéru v novém světě. Ovšem ani po narození si nedokáže odepřít maminčino teplo, pocit bezpečí, klidu a pohodlí, které mělo v děloze. Skvělý způsob, jak dítěti všechny tyto věci zase dopřát je zavinování - miminku poskytuje pocit tepla, ochrany a především neustálou pozornost od maminky. V následujících řádcích vám prozradíme hned několik důvodů, proč dítě zavinovat a jaké jsou výhody dané techniky.

Co je zavinování?

Zavinování je způsob zabalení dítěte. Tato moderní technika efektivně zafixuje miminko v zavinovací pleně či šátku. Ovšem pro dítě znamená mnohem více, protože zavinovačky jim simulují prostor v bříšku. Navíc má pro novorozence celou řadu pozitivních účinků, které vám nastíníme v následujících řádcích.

Výhody zavinování

Speciální technika zabalení miminka má více výhod než byste možná čekali. Posloucháte neustálý pláč, který vám nedá spát? V tom případě je zavinování skvělý způsob, jak brekot dítěte zastavit. Pozitivní vliv má také na termoregulaci kojence, ale najdeme i další využití, jako například zavírací deka, přikrývka do kočárku nebo zavinovací šátek můžete použít při kojení. Velkou výhodou je, že dětskou zavinovačku lze používat celoročně a nejste nijak limitováni ročním obdobím.

Kde pořídit dětské zavinovačky?

Rozhodli jste se, že svému miminku také dopřejete specifický způsob zabalení, ale nevíte, kde takové zavinovačky sehnat? V tom případě neváhejte navštívit e-shop Ready4Kids.cz. Vybrat si můžete ze širokého sortimentu dětských zábavních, praktických a užitečných předmětů.

Publikováno: 02. 03. 2022

Kategorie: Rodina a vztahy

Autor: Hanka Pospíšilová