Proč se v létě vydat na Karlštejn? Potěší vás malebná krajina Českého krasu i samotný hrad

Kam v létě vyrazit na dovolenou? Jestli jste doposud nebyli na Karlštejně a v jeho blízkosti, co takhle to letos konečně napravit a poznat zblízka jeden z nejznámějších českých hradů?

Vydejte se na Karlštejn s celou rodinou

Hrad Karlštejn si jistě dobře pamatujete z hodin dějepisu i literatury. Jeho silueta je dobře známá z učebnic a všichni máme hrad spojený s Karlem IV. a známým českým filmem. Protože legenda o tom, že na hrad nesmí žádné ženy, je skutečně pouze legenda, můžete hrad navštívit s celou rodinou a podívat se do komnat, kuchyně, věží i hradní kaple. K účelu ubytování rozhodně využijte penzion Karlštejn, jenž se nachází nedaleko hradu u řeky Berounky.

Příjemné ubytování pod hradem s lahodnou českou kuchyní

V penzionu na vás budou čekat připravené pokoje, lahodná česká kuchyně, možnost parkování zdarma, a dokonce i možnost ubytování s mazlíčkem. Příjemnou dvoukilometrovou procházkou se z penzionu dostanete přímo k hradu.


Další aktivity v blízkosti hradu

Hrad Karlštejn není jediným důvodem, proč se do oblasti Českého krasu podívat. V jeho blízkosti se nachází také známé a velmi populární golfové hřiště s 27 jamkami, vinné sklípky i legendární lomy Velká a Malá Amerika. Chcete-li si během svého pobytu dopřát netradiční zážitek, můžete se zúčastnit vyhlídkového letu balónem a na všechna místa se podívat z ptačí perspektivy.

Užijte si rodinnou dovolenou nedaleko hradu Karlštejn a vyrazte nejenom na jeho prohlídku, ale třeba také k lomu Amerika, zúčastněte se vyhlídkového letu balónem a pochutnejte si na výborné české kuchyni v penzionu Karlštejn na břehu řeky Berounky. Dovolená pod Karlštejnem je vhodná pro celou rodinu a rozhodně neskončíte u jedné návštěvy, ale budete se do oblasti Českého krasu rádi vracet.

Publikováno: 27. 06. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Eliška Tesařová