Hotely u hradu Karlštejn nabízejí ubytování v krásné přírodě

Patří k národním chloubám, na které je pyšný snad každý Čech. Kdyby nebylo císaře Karla IV., nestál by ani hrad Karlštejn. Otec vlasti měl okolo roku 1348 dobrý nápad s výstavbou svého soukromého reprezentačního sídla a klenotnice. Dnes již původní účel Karlštejn neplní, přesto je vítaným cílem mnoha milovníků historie, kteří se chtějí pokochat jeho krásou a starobylostí. Víte, že se v okolí hradu můžete i ubytovat a strávit zde pár hezkých dnů?

Příjemný výlet za významnou pamětihodností

Do městysu Karlštejn se pohodlně dostanete po vlastní ose, autobusem nebo vlakem. Kdo jezdí dráhu směrem na Plzeň, projíždí okolo tohoto hradu, jenž je na malý okamžik z vlaku vidět. Chce to jen vystihnout tu správnou chvíli, než se pamětihodnost zase skryje. Městys se nachází v centrální části chráněné krajinné oblasti Český kras, a to po obou stranách malebné řeky Berounky.

Cestou k hradu

My se do městysu Karlštejn vydáme vlakem. Vystoupíme na stejnojmenném vlakovém nádraží a vydáme se směrem k Muzeu lehkého opevnění, jenž se nachází nedaleko parkoviště a informačního centra. Projdete kolem kostela sv. Palmácie, míjíte zdejší poštu a stoupáte po silnici směrem vzhůru ke hradu. Nedaleko se nacházejí hotely u hradu Karlštejn a cestou potkáte i několik restaurací, v nichž je možné se osvěžit douškem dobrého nápoje nebo něčím k snědku. Zanedlouho pak budete v cíli – u bran hradu, jenž nechal postavit Otec vlasti.

Ubytování u Karlštejna

Příroda je v okolí Karlštejna příjemná na podívání – a byla by škoda tento kraj ihned opustit. Klidně můžete zkusit ubytování u Karlštejna. Co třeba romantický Hotel Mlýn Karlštejn se stylově zařízenými pokoji, výhledem na Berounku a výtečnou kuchyní? Nedaleko něj je cyklostezka s názvem Po stopách českých králů, takže milovníci cyklistiky zde najdou své pole působnosti. https://www.youtube.com/watch?v=gFJGw3c0iro Nechte se okouzlit řekou Berounkou i historií zdejšího kraje, která sahá daleko do středověku.

Publikováno: 30. 09. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Hanka Pospíšilová