Židli vybírejte nejenom podle vlastností, ale i barev

Pokud se rozhodnete investovat do židle, tak zajisté nebudete volit pouze podle jejích konkrétních vlastností, ale důležitou roli sehraje také design. I kdyby židle byla jakkoli úžasná co se týče funkcí, jestli se nám nebude líbit vzhledově, zřejmě si ji nakonec stejně nekoupíme. Naštěstí je ale dnešní trh s nábytkem natolik bohatý, že nedostatek možností v tomto směru rozhodně nepředstavuje problém. Tento článek proto berte jako takového poradce, který vás světem barev a designů židlí provede ještě předtím, než se rozhodnete do něčeho zbrkle investovat.

Jakou židli se vyplatí zakoupit?

Na trhu se v současnosti vyskytuje opravdu velké množství židlí. Konkrétně se můžete setkat s:
  • kancelářskými židlemi,
  • jednacími židlemi,
  • jídelními židlemi,
  • dětskými židle a mnohými dalšími.
V našem článku si podrobně rozebereme tu první skupinu, protože z hlediska funkčnosti i barev nabízí skutečně bohatou paletu možností. Kancelářské židle disponují skutečně skvělými vlastnostmi, které oceníte z hlediska jejich umístění do kanceláře, ale i běžné domácnosti. Jsou velice pohodlné a navíc s nimi můžete díky kolečkovým nohám jednoduše manipulovat. Kromě toho také poskytují možnost libovolně nastavit výšku a sklon, což v praxi jistě ocení každý z vás. Mimo jiné se kancelářské židle vyrábějí také ve velice pestré škále barev a designů. Černá barva je v tomto ohledu samozřejmě takovou osvědčenou klasikou. Nicméně pokud nechcete splynout s davem a chcete se od ostatních nějakým způsobem odlišit, neměla by vašim zrakům uniknout kancelářská židle bílá. Ta už na první pohled působí velice vkusně a díky své univerzálnosti se hodí k doplnění naprosto každého interiéru. Pokud ji budete neustále udržovat a starat se o ni zachová si naprosto jedinečný lesk po celou dobu.

Ani pestré barvy v nabídce nechybí

Někomu mohou vyhovovat spíše barvy nekonvenční, takže například červené židle se pro něj stane jasnou volbou. Ani modré nebo zelené nejsou na trhu v nedostatečném zastoupení. Záleží zkrátka na konkrétních přáních každého z vás. Fantazii se rozhodně meze nekladou.

Publikováno: 06. 04. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Hanka Pospíšilová