Jak uspat děti v klidu a pohodě

Chcete být správnou maminkou, kterou děti poslouchají a jsou vychované? Souvisí s tím i to, že se naučíte několik technik, jak uspat děti. Pro začínající maminky je to mnohdy noční můra. Když ale zvládnete několik postupů, půjde to jako po másle.

Uložte ho, když je unavené

Nechceme tím říci, že by měly vaše děti ponocovat, ale dávat je spát zbytečně brzy, když na nich ještě únava není vidět, je celkem zbytečné. Nedržte se nutně jenom ručiček na hodinách, ale spíše své intuice. Mnohdy stačí 30 minut počkat a sama uvidíte, že dítě vykazuje známky únavy. A to je správný postup, jak uspat děti. Jednoduše je uložte a uvidíte, že sami budou rádi, že mohou spát.

Přítomnost je důležitá

Hlavně u mladších dětí je nutné, abyste jim byla stále na blízku. Jakmile je uložíte, stačí u nich sedět a v nejlepším případě je také můžete hladit. Díky tomu budou mít jistotu bezpečí, stejně jako dojde k tomu, že jemným dotykem je pomalu ale jistě utlumíte, díky čemuž budou už jenom kousek od stavu, kdy spokojeně usnou. Mateřská láska je v tomto směru nejlepším možným pomocníkem.

Nebuďte otrokem svého dítěte

Zatímco v mladším věku je přítomnost důležitá, pokud jde o věk starší, je mnohdy nutné zachovat se opačně. Chvíli s vaší dcerou nebo synem být můžete, ale poté odejděte. Možná uslyšíte, jak se bude vztekat. Je chyba se vrátit, jelikož tento koloběh se může opakovat třeba i hodinu. Když dítě necháte, po pár minutách to vzdá, lehne si a usne. Nevěříte? Jednou se zkuste přemoct a tento postup vyzkoušejte. Uvidíte sama, že to funguje.

Mějte pevný denní režim

Pár desítek minut v podobě různých výkyvů rozhodně není problém. Jinak ale svému dítěti zajistěte pravidelný denní režim. Na něho si navykne i jeho organismus, který tak bude sám vědět, kdy nastává doba spaní. Osvědčená a jednoduchá metoda, jak uspat děti.

Publikováno: 22. 12. 2017

Kategorie: Lifestyle

Autor: Hanka Pospíšilová