Proč je Dubaj tak populární? Zamilujete si ji i vy!

Turistické destinace, které jsou po nějakou dobu v absolutním popředí zájmu, se střídají docela často. Ale některé v centru pozornosti přetrvávají přeci jen o něco déle než jednu či dvě sezóny. Momentálně jde o Dubaj, která nabízí neuvěřitelné kontrasty. Jen málokde narazíte na velblouda vedle luxusního lamborghini či na bankomaty vydávající zlato...

Ráj nakupování

Proč byste si měla sjednat levné pojištění do zahraničí a vyrazit směrem do Dubaje? Pro ženy je jedním z hlavních důvodů bezkonkurenční nakupování. Ceny jsou velmi příznivé a sortiment neuvěřitelně rozsáhlý. K nejimpozantnějším nákupním centrům patří Souk Madinat, kde se mezi jednotlivými obchody svezete po uměle vytvořených kanálech vodním taxi.

Chutné a levné jídlo

Ačkoliv je Dubaj plná přepychových podniků, nejlépe se najíte v chudších částech metropole. Vyhlášené restaurace, kde se vaří levně a chutně, najdete například v ulici Al Dhiyafah. Zavítáte-li do libanonské restaurace Sidra, nebudete litovat. Kromě libanonské kuchyně však stojí za to také kuchyně íránská, indická a perská.

Úžasné počasí po celý rok

Dubaj se chlubí krásným počasím téměř po celý rok. Toužíte-li po nádherném opálení a vitamínu D, zde se vám obojího dostane přespříliš.

Fascinující umělé ostrovy

O umělých ostrovech, které v Dubaji vznikají již nějaký ten pátek, jste jistě slyšela. Ale vidět megalomanský projekt na vlastní oči, to je teprve zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Na umělé ostrovy bylo použito tolik písku, že by dva a půl krát naplnil newyorský Empire State Building.

Skvělí lidé a absolutní bezpečnost

Tradiční arabská pohostinnost vás okamžitě dostane. V hotelu se o vás postarají přímo královsky a když se dáte s někým do řeči, pravděpodobně se na vás bude upřímně usmívat. A co se týče bezpečnosti, kriminalita je v Dubaji zanedbatelná. Ženy mohou chodit i bez mužského doprovodu! Pokud jsme vás nadchli, sjednejte si on-line cestovní pojištění ještě dnes a vydejte se vstříc jedinečným zážitkům, na které budete vzpomínat ještě hodně dlouho. Respektive tak dlouho, dokud se do Dubaje nepodíváte znovu...

Publikováno: 02. 02. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Hanka Pospíšilová

Tagy: dovolená v dubaji | dubaj