Luxusní manikúra snadno a rychle: 5 triků, jak si dokonale upravit nehty i v pohodlí domova

Toužíte po krásných pěstěných nehtech, ale na návštěvu salonu si pořád nějak nemůžete najít čas? Vůbec nezoufejte. Luxusní manikúra se dá zvládnout snadno a rychle i v pohodlí domova. Nemusíte na to být vůbec žádná profesionálka. Prozradíme vám, co všechno by měla vaše domácí sada na manikúru obsahovat. A k tomu přidáme 5 triků zkušených manikérek.

1) Nejrychlejší a nejšetrnější způsob, jak odlakovat nehty

Existuje mnoho způsobů, jak nehty zbytků předešlého laku a dalších nečistot zbavit. My vám poradíme, jak to udělat co nejšetrněji, a zároveň nejrychleji. Základem je odlakovač na nehty bez acetonu. Tím se vyhnete zbytečnému vysušení a případnému podráždění nehtů i citlivé kůže vašich rukou. A jak to udělat co nejrychleji? Zapomeňte na rychlé tahy sem a tam. Kosmetický tamponek navlhčený odlakovačem na nehet nejdříve na pár vteřin jednoduše přiložte a chvíli počkejte. Poté lak krouživými pohyby setřete. Půjde to raz dva.

2) Jak nejlépe upravit tvar nehtu

Nůžtičkami nebo kleštěmi rozhodně ne. Zastřižené nehty jsou mnohem náchylnější ke třepení. Pro tyhle případy by vaše sada na manikúru měla rozhodně obsahovat pilník. Ale i těch je na trhu nepřeberné množství. Tak který vybrat? Nejšetrnější k vašim nehtům bude pilník skleněný nebo papírový. Skleněný je sice na pořízení o něco nákladnější, je však omyvatelný a téměř nesmrtelný. U finančně úspornější papírové varianty je třeba počítat s tím, že bude po nějaké době třeba obměnit. I způsob pilování nehtů má své zásady, kterých je dobré se držet. Nehty pilujte vždy pouze jedním směrem, a to zvenku dovnitř. Na závěr vždy dopilujte střed nehtu.

3) Nehtovou kůžičku raději moc nestříhejte

Ale nechat ji růst, jak se jí zachce, taky není to pravé ořechové. Přerostlá nehtová kůžička totiž působí jako bariéra, přes kterou se k nehtovému lůžku nemohou pořádně dostat potřebné živiny. A nedostatek živin se pak podepíše na zdraví i kráse vašich nehtů. Takže odstranění přebytečné kůžičky určitě vhodné je. Ne však nůžkami. Stříhání nehtové kůžičky nůžkami mnohonásobně zvyšuje riziko jejího zatržení a tvorby záděrek. Ty jsou nejen nepříjemné, ale i nebezpečné. I když je jejich velikost sotva milimetrová, jde o otevřené ranky na rukou, které představují pomyslnou vstupní bránu pro průchod všemožných infekcí. Mnohem lepší než stříhání nehtové kůžičky je tedy její jemné zatlačení speciálním manikúrním dřívkem se zkoseným koncem, takzvaným kopýtkem. Před tím je vhodné namočit si ruce aspoň na pár minut do lázně s vlažnou vodou, nebo použít speciální olejíček. Nehtová kůžička se díky tomu změkčí a bude se s ní mnohem lépe pracovat.

4) Seznamte se s gel laky bez UV lampy

Speciální gel laky do UV lampy zná už dneska asi každá z vás. A hodně z vás od nich nejspíš odrazují vyšší náklady na pořízení lampy i větší časová náročnost celé procedury. Víte ale, že už existují i gel laky bez UV lampy? Nemusíte si kvůli nim pořizovat žádné speciální náčiní, nemusíte čekat, až se lak zapeče. Stačí prostě nanést a nechat klasicky zaschnout. Jediný rozdíl je, že s gel laky vám zářivé barvy i dokonalá francouzská manikúra vydrží na nehtech o dost déle.

5) Zapomeňte na protřepávání laku

Protřepáváte lahvičku s lakem před aplikací? O dost lepší je promnout ji pár vteřin mezi dlaněmi. Díky rovnoměrnému pohybu a teplu vašich dlaní se lak v lahvičce mnohem lépe promíchá a předejdete tím vzniku drobných bublinek. Bude se vám pak na nehty snadněji nanášet a jeho povrch bude dokonale jemný a hladký. Teď už víte, že udělat si krásné nehty nemusí být žádná věda. Tak si doplňte svou sadu na manikúru a pusťte se do díla ještě dnes.

Publikováno: 07. 10. 2022

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Hanka Pospíšilová