Podzimní bytové dekorace, které si můžete vyrobit sami

Čím více nám za okny přituhuje, tím více je nám příjemné teplo a útulno domova. O bytových dekoracích, které by vám mohly přijít vhod, se můžete inspirovat v následujícím článku.

Vydlabané dýně

Nejznámější podzimní dekorací, která navíc souvisí s blížícím se Halloweenem, jsou vydlabané dýně. To, jak bude v konečné fázi vypadat, závisí jen na vaší fantazii. Nakonec do ní jen vložte svíčku a zapalte. Může vám zdobit vchodové dveře nebo interiér.

Dekorace ze dřeva

Další variantou, jak zdobit váš byt a přitom vás nemusí stát téměř žádné peníze, jsou ozdoby ze dřeva. Stačí se vám jen projít po lese a pár jich sesbírat. Fantazii se meze nekladou. Paličkami můžete oblepit sklenky od marmelády a v období podzimu je pak používat jako svícen. Paličky můžete také spojovat pomocí drátků a vytvářet z nich libovolné obrazce, které si pak můžete pověsit na stěnu nebo na dveře.

Dekorace z „proutí“

Velkým hitem jsou různé krabice z „proutí“. K výrobě vám stačí špejle, noviny, lepidlo, krabici, kolem které budete namotané noviny na špejle namotávat, sprej nebo barvu. Jakmile budete mít krabice hotové, stačí je nasprejovat nebo natřít libovolnou barvou. Takovou, jaká se hodí k ostatním doplňkům vašeho bytu. Krabice z „proutí“ navíc slouží nejen jako dekorace, ale také jako úložné prostory, kterých, jak všichni víme, není nikdy dost.

Vlastnoručně vyrobená dekorace

Chcete originální dekoraci, kterou doma nikdo nemá? Zkuste si namalovat svůj vlastní obraz. Nejste zrovna druhý Picasso? Nevadí. Sada na malování podle čísel vám pomůže vytvořit skvostné umělecké dílo, které se bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Kytice z lesa

Dalším tipem jsou květiny, které můžete posbírat na procházce v lese. Do kytic můžete přidávat větve, na kterých rostou šípky. Doplnit je můžete různě barevnými listy nebo šiškami, případně si můžete koupit různě barevné tenké provázky, kterými můžete kytici dozdobit. Do vázy, do které nakonec kytici dáte, můžete povkládat pro lepší efekt kameny. Uvidíte, že vaše jídelna si díky takové kytici rozzáří.

Krbová kamna

Pokud doma krbová kamna máte, je to v zimním období velká výhoda. Praskající dřevo vydávající teplo dodává tu správnou atmosféru tepla domácího krbu. Pokud doma krbová kamna nemáte, můžete si je alespoň nasimulovat. Stáhněte si pozadí hořícího ohně, doplňte zvukem praskajícího dřeva a přesto, že efekt nebude stoprocentní, příjemné popovídání u svařeného vína okoření.

Publikováno: 14. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Hanka Pospíšilová