Jak se doma konečně zbavit otravných komárů?

Léto sice končí, ale s ohledem na příjemné teploty není divu, že se daří komárům. Pokud doma neustále slýcháte nepříjemný bzukot a ráno se probouzíte poštípaná, začněte se proti nezvaným hmyzím hostům bránit. Možností, jak se komárů zbavit, je víc než dost. A světe div se, mnohé metody fungují víc než dobře!

Zamezte komárům v přístupu do domu

Zřejmě nejjistějším způsobem, jak se vyhnout komářímu štípnutí, je zajistit, aby se hmyz, který Zemi obývá přes 170 milionů let, nedostal do domu. Řešení je až příliš prosté – pořiďte si do oken sítě s dostatečně malými otvory. Starší sítě důkladně zkontrolujte a případné trhliny opravte. To samé platí o prasklinách v okenních rámech. Bude-li to zapotřebí, neváhejte s použitím silikonového těsnění, těsnících profilů či speciálních lepicích pásek. Podstatné je, aby rám se sítí odpovídal rozměrům okenního otvoru. Komáří se nenechají odbýt a jakmile najdou škvíru, s návštěvou neváhají ani vteřinu. Pocitu nejistoty vás zbaví nová síť proti hmyzu, kterou si objednáte na míru ke každému oknu.

Jistota se nazývá moskytiéra

Sítě do oken fungují téměř stoprocentně, ale samozřejmě se může stát, že se komáři dostanou dovnitř v momentě, kdy otevřete vstupní dveře. Anebo slabým místem, které uniklo vaší pozornosti. Tak či tak můžete nad postel pověsit moskytiéru – tou si potuplujete jistotu ničím nerušeného spánku. Důležité je, abyste se sítě nedotýkala.

Komáry můžete zapudit pomocí rostlin

Možná jste to netušila, ale když na své levné parapety či rovnou na nočním stolku u postele umístíte specifické druhy rostlin, komáry poměrně spolehlivě odeženete. Nesnesou mátu, meduňku, karafiát, rozmarýn a citronovou trávu. Citronelovou trávu samozřejmě můžete vysadit i na zahradě, čím zajistíte, aby se v ní komáři příliš nezdržovali – její vůni totiž bytostně nesnáší. Alternativou mohou být citronelové svíčky a pochodně.

Publikováno: 16. 09. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Hanka Pospíšilová