Výmluvy při cvičení – nebrání zhubnout i vám?

Zná to asi každý. Jakmile se nám něco nechce, máme k dispozici miliony argumentů, kterými si svoji lenost snažíme obhájit. Nejinak je tomu v případě hubnutí. Také jste si letos předsevzali, že se zbavíte nadbytečných kilogramů, ale vaše úsilí jste vzdali dřív, než jste pořádně začali? Pak vám jistě budou povědomé tyto výmluvy.

Nemám čas

Nedostatek času představuje hlavní argument snad ke všemu, při hubnutí se však uplatňuje nejčastěji. Často je to ale jenom v hlavě a v nastavení priorit. Schválně si spočítejte, kolik času strávíte třeba u televize – proč toho tedy nevyužít, neroztáhnout podložku na cvičení přímo v obýváku a půl hodinky nestrávit pohybem u vašeho oblíbeného seriálu?

Nevím jak

Pokud máme v dnešní době něčeho nadbytek, pak jsou to dozajista informace. Vše potřebné bez problémů najdete na internetu, o radu můžete požádat i opravdové odborníky – třeba nutriční terapeuti, kteří vám pomohou se sestavením jídelníčku. Obrátit se můžete i na trenéry, kteří vám poradí do jakých posilovacích strojů investovat, jak efektivně cvičit, když chcete zhubnout pár kilo nebo vytvarovat problematické partie.

Můžou za to geny

Vaši rodiče a prarodiče nepatřili zrovna mezi „hubeňoury“, tak i vy musíte být zákonitě tlustí, máte přece stejné geny. Tak tato výmluva už je dávno passé. Podíl na tom, jak vypadáte, sehrává vaše celková životospráva, tedy to, jak se stravujete a jaký máte výdej energie. Jestli máte kila navíc, může za to spíš čokoláda, kterou si neodpustíte, než genetická dispozice, kterou jste podělili. Možná vás to bude stát více energie a úsilí, ale vězte, že opravdu nejste předurčeni k tomu, abyste šli ve šlépějích vašich předků.

Je to drahé

Rovněž penězi se „oháníme“ velice často. Máme zafixované, že zdravé potraviny jsou dražší, že pravidelné návštěvy fitcentra ohrozí náš rodinný rozpočet. Schválně si spočítejte, na kolik vás vyjde kilo jablek a kilo čokolády. A cvičit se dá přece i jinde než jen v posilovně, klidně to zvládnete v pohodlí domova a jen s vlastní vahou těla. Pořídit si případně můžete posilovací pomůcky v podobě činek, švihadel nebo posilovacích gum. Vyjdou vás na pár korun, ale přitom vám prokážou velkou službu. Tak konec výmluv a hurá do toho!

Publikováno: 16. 01. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Pospíšilová