Osvojte si ranní návyky, které vám pomohou zhubnout nadbytečná kila

Několik drobných změn v ranní rutině může pro tělo znamenat podstatný rozdíl. Celkový přechod ke zdravějšímu způsobu života může pak být snazší. Přinášíme jednoduché ranní návyky, které vám pomohou zhubnout. Ať už je vaše váha jakákoliv, občas přijde doba, kdy vám nějaká ta kila začnou vadit a chcete se jich zbavit. Třeba i proto, že chcete znovu vynosit oblečení, které na vás pár měsíců trpělivě čekalo ve skříni. Co ale dělat, když se zatím necítíte na kompletní změnu jídelníčku a životního stylu? Začněte pozvolna s ranními zvyky.

Dejte si snídani plnou proteinu

Od toho, co ráno posnídáte, se bude odvíjet celý váš den. Snídaně rozhodne, zda se budete cítit najedení a vaše chutě uspokojené až do oběda, nebo jestli ještě před dopolední svačinou začnete hledat něco nezdravého k zakousnutí. Snídaně bohatá na proteiny vám pomůže ovládnout chutě a zhubnout. Díky dostatečnému množství proteinu k snídani jíte během dne méně. Tělo tráví protein pomalu, proto se také cítíte delší dobu sytí a nemáte potřebu mlsat. Dejte si k snídani vejce, v jakékoliv podobě. Pochutnejte si na nízkotučném tvarohu nebo cottage sýru. Pro ty, co nemají ráno čas, jsou skvělou volbou proteinové koktejly s různými příchutěmi. Oblíbenou snídaní jsou i proteinové palačinky.

Pijte hodně vody

Začít den sklenicí nebo dvěma vody je jednoduchý způsob jak nastartovat hubnutí. Díky vodě, vypité na lačno vaše tělo lépe spaluje kalorie. Některým lidem pití vody snižuje chuť k jídlu. Nemají pak potřebu jíst tolik nebo tak často. Začít den sklenicí vody a dostatečně pít i v průběhu dne je skvělý způsob jak nastartovat hubnutí s minimálním úsilím.

Dopřejte si po ránu slunce

Nastartovat hubnutí pomohou i rozhrnuté závěsy a slunce v pokoji nebo pár minut strávených venku na slunci každé ráno. Vystavení se slunečním paprskům dodává tělu vitamín D, bez kterého se hubne daleko hůře. A co víc, dostatečná hladina vitamínu D v těle hubnutí dokonce podporuje. Pro tělo potřebné množství slunečního svitu se může lišit v závislosti na typu vaší pleti, ročním období a místě, kde žijete. Nicméně, vystavit se slunečním paprskům uvnitř nebo venku každé ráno pět až deset minut může mít na hubnutí dobrý vliv.

Zacvičte si

S hubnutím pomůže i ranní cvičení. Pokud zařadíte ještě před snídaní vhodný sport, budete tuky spalovat v kratším čase. Stačí jen půlhodinka pohybu. Pro nastartování metabolismu a rychlejší spalování je nejlepší aerobní cvičení – běh, kolo, rotoped, lehká forma aerobiku nebo jóga. Vyhněte se intenzivním intervalovým aktivitám i náročným silovým tréninkům, u kterých je lepší dodat tělu předem energii z jídla. Cvičení po ránu může také pomoci s udržením stabilní hladiny krevního cukru během dne. Nízká hladina krevního cukru může způsobit tzv. vlčí hlad.

Publikováno: 31. 08. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Pospíšilová