Jak jsem vybírala správnou zubní pastu

Máte rádi svou zubní pastu? Možná poněkud zavádějící otázka, nicméně právě ji jsem si položila ve chvíli, kdy jsem vybírala nějakou novou. Ano, pochybuji o tom, že i vy používáte jednu a tu samou zubní pastu klidně i několik desítek let. Chrup každého z nás se v průběhu času mění a určitě je zapotřebí se mu nějak přizpůsobit. Ostatně i podle tohoto aspektu jsem nakonec vybrala takovou pastu, jež mi vyhovuje. Nakonec ale nebyla jedinou věcí, kterou jsem nakoupila.

Chuť a vůně v hlavní roli

V první řadě mi musí zubní pasta chutnat. Ne, že bych ji jedla a polykala ve větším množství než je nezbytné, ale klima v ústech chci mít skutečně tak příjemné, jak je to jen možné. Problém je v tom, že ochutnávání zubních past je nemožné. Většinou člověk koupí jednu, vyzkouší, a když je všechno v pořádku, nakupuje pastu po několik měsíců či let. Pasta zkrátka musí vonět a já chtěla i poměrně silně pálivou, aby mi klima v ústí dutině vydrželo co možná nejdelší dobu.

Na zubech záleží

Jasně, zubní pasta by se měla vybírat především podle charakteru konkrétního chrupu. Jednu dobu jsem měla zuby značně citlivé, a tak jsem volila právě mezi pastami, jež umí díky svému složení zklidnit dásně. Je jich hned několik. U některých mi nevyhovovalo velmi jemné aroma, které je nevhodné v tom, že v ústech nevytvoří to správné klima. Narazila jsem ale na takovou, která je dostatečně silná a kvalitní. Jinak jsem už vyzkoušela i pasty zamezující krvácení a pasty na zabarvené zuby.

Nakonec jsem nakoupila i další věci

Rozhodně jsem ale nezůstala pouze u samotné zubní pasty. Vzala jsem i ověřené bělicí pasky, mezizubní kartáčky a ústní vodu. Stačil mi k tomu přitom jen jeden nákup na internetu. Vůbec nic složitého, nicméně jakýchsi peněz mě to nakonec také stálo. Do čeho jiného než do svého zdraví bych ale měla investovat?

Publikováno: 20. 08. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Hanka Pospíšilová