Jak jsem vybírala správnou zubní pastu

Máte rádi svou zubní pastu? Možná poněkud zavádějící otázka, nicméně právě ji jsem si položila ve chvíli, kdy jsem vybírala nějakou novou. Ano, pochybuji o tom, že i vy používáte jednu a tu samou zubní pastu klidně i několik desítek let. Chrup každého z nás se v průběhu času mění a určitě je zapotřebí se mu nějak přizpůsobit. Ostatně i podle tohoto aspektu jsem nakonec vybrala takovou pastu, jež mi vyhovuje. Nakonec ale nebyla jedinou věcí, kterou jsem nakoupila.

Chuť a vůně v hlavní roli

V první řadě mi musí zubní pasta chutnat. Ne, že bych ji jedla a polykala ve větším množství než je nezbytné, ale klima v ústech chci mít skutečně tak příjemné, jak je to jen možné. Problém je v tom, že ochutnávání zubních past je nemožné. Většinou člověk koupí jednu, vyzkouší, a když je všechno v pořádku, nakupuje pastu po několik měsíců či let. Pasta zkrátka musí vonět a já chtěla i poměrně silně pálivou, aby mi klima v ústí dutině vydrželo co možná nejdelší dobu.

Na zubech záleží

Jasně, zubní pasta by se měla vybírat především podle charakteru konkrétního chrupu. Jednu dobu jsem měla zuby značně citlivé, a tak jsem volila právě mezi pastami, jež umí díky svému složení zklidnit dásně. Je jich hned několik. U některých mi nevyhovovalo velmi jemné aroma, které je nevhodné v tom, že v ústech nevytvoří to správné klima. Narazila jsem ale na takovou, která je dostatečně silná a kvalitní. Jinak jsem už vyzkoušela i pasty zamezující krvácení a pasty na zabarvené zuby.

Nakonec jsem nakoupila i další věci

Rozhodně jsem ale nezůstala pouze u samotné zubní pasty. Vzala jsem i ověřené bělicí pasky, mezizubní kartáčky a ústní vodu. Stačil mi k tomu přitom jen jeden nákup na internetu. Vůbec nic složitého, nicméně jakýchsi peněz mě to nakonec také stálo. Do čeho jiného než do svého zdraví bych ale měla investovat?

Přidat komentář