Jak vybrat svému muži hodinky?

Ačkoliv v nepostradatelné výbavě všech dnes suverénně vede mobil, hodinky jsou stále důležitým funkčním doplňkem, který zejména o mužích ve společnosti něco napovídá. Na rozdíl od mobilu jsou pánské hodinky dostatečně anonymní na to, aby vzbudily zájem druhých, a zároveň jsou přímo součástí svého nositele, na kterého svým designem upozorňují. Ano, právě kvalitní pánské hodinky jsou ideální kombinací praktičnosti, elegance a zajímavého vybavení, v podobě přídavných funkcí, vzbuzující oboustranný zájem i zvědavost.

Pánské hodinky prozrazují jeho styl i osobnost

Při výběru hodinek pro muže se nejprve zamyslete nad vším, co je pro něj ve vašich očích typické. Jaký styl oblékání jej vystihuje, ale také nad prostředím a činnostmi, u kterých bude obdarovaný mít hodinky nejčastěji na ruce. Důležité také je, jestli hledáte pánské hodinky pro univerzální nošení nebo na speciální příležitost, která originálně doladí jeho image či vyžaduje konkrétní funkce (např. vodotěsnost při potápění). I v případě, že už nějaké hodinky vlastní, tak můžete doplnit jeho výbavu chytrými hodinkami na sport či zcela unikátním modelem hodinek inspirovaných něčím, co má opravdu rád. I oblíbená barva řemínku se počítá. Čím detailněji vystihnete hodinky pro muže v jeho oblíbeném designu a funkčních požadavcích na ně, tím překvapenější a nadšenější bude.

Hodinky pro muže představují zajímavý stroj

Přirozená hravost a zvědavost mužů, jak věci fungují, se nevyhýbá ani hodinkám. Nejprve se zaměřte na typ strojku, co hodinky pohání. Až poté na další funkce, jenž by pro něj mohly být příjemným překvapením. U strojku záleží, co muži nejvíce vyhovuje. Vybírat můžete mechanické hodinky s ručičkovým strojkem, které je nutné natahovat, quartz hodinky na baterku nebo digitální. V rámci specifičtějších požadavků na hodinky v podobě měření tělesných funkcí nebo odolnosti jsou hodinky specificky označeny. Sázkou na jistotu jsou například hodinky Festina. Renomovaná značka snoubí kvalitu s líbivým designem, který svého nositele jen tak neomrzí. [caption id="attachment_231" align="aligncenter" width="500"] Stylové pánské hodinky Festina. Foto: brasty.cz[/caption]

Kvalitní materiály neprozradí stáří hodinek

Hodinky pro muže zastupují doplněk rovnocenný se šperkem. A pokud si je muži oblíbí, neradi je mění. Proto se při výběru zaměřte na jejich precizní provedení a kvalitu použitých materiálů. Především u používáním nejvíce namáhaných součástí jako jsou sklíčko ciferníku a řemínek. U chránícího sklíčka na ciferníku muži určitě ocení odolnost proti poškrábání. Ty nejkvalitnější modely hodinek (např. Festina) mívají kryt vyroben ze syntetického safírového skla, nejčastěji se však setkáte s plastem nebo minerálním safírovým sklem. U řemínkových materiálů doporučujeme vybírat mezi kůží, nerezovými kovovými materiály nebo plastem, který je typický zejména u sportovních modelů pánských hodinek. Například zmíněné pánské hodinky Festina udělají radost i těm nejnáročnějším mužům. Skrývají v sobě švýcarskou preciznost, kvalitu a jednoduchý, ale výrazný vzhled. Objevte hodinky, které k vašemu muži neodmyslitelně patří. Se správnými hodinkami si na vás s láskou vzpomene kdykoliv se na ně podívá.

Publikováno: 06. 02. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Móda

Autor: Hanka Pospíšilová