Nenosíte roušku, protože se vám nelíbí? Pořiďte si luxusní kousek

Nošení roušek je velmi závažné téma. Bohužel nepanuje jednotný názor a společnost se dělí na příznivce a nerouškaře. Značné rozdíly panují také v politických rozhodnutích jednotlivých států. Zatímco v některých zemích musí občané nosit roušku téměř všude, jinde je nošení roušky velmi individuální. Zaměřme se však na Českou republiku, kde je nošení roušky povinné – respektive se řídí dle aktuálního nařízení vlády. Ale co když ji odmítáte, protože se vám nelíbí a připadáte si v ní absolutně antisexy?

Tak fungují roušky, nebo ne?

Na internetu se objevila spousta informací ohledně nefunkčnosti a zbytečnosti roušek. Skutečnost je však diametrálně odlišná od tvrzení antirouškařů. Ano – žádná rouška nedokáže ochránit na 100 %, ale i určitý stupeň ochrany je mnohem lepší než žádný. Velké kapénky, které končí v nosohltanu, mohou být odfiltrovány jakoukoliv fyzickou bariérou, tedy i látkovými rouškami. Navíc platí, že čím menší množství virových částic pronikne do organismu, tím větší má šanci, že se s nimi bez potíží vypořádá.

Nešlo by to v souladu s módními trendy?

Pojďme se však na roušky podívat z jiného pohledu. Obyčejné roušky skutečně nevypadají příliš vábně, naopak nám připomínají, čím si již téměř rok procházíme. Ale nabízí se i jiná možnost – veselé roušky s potiskem. Najdete je například na roushoshop.cz a dostanete na výběr z bohaté nabídky motivů všeho druhu. Na své si přijdou milovnici luxusních doplňků, příznivci minimalismu i lidé, kteří preferují klasické vzory. Rouškoshop prodává originální roušky z české produkce. Vyrábí je česká profesionální dílna z kombinace saténového polyesteru a textilie s aktivním stříbrem, jež brání množení mikroorganismů. Resumé? Roušky z Rouškoshopu skvěle vypadají a zároveň účinně chrání. V nabídce navíc nechybí roušky pro děti – třeba s potiskem z počítačové hry Minecraft a dalšími super motivy.

Publikováno: 04. 12. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Pospíšilová