Jak přežít krize s kamarádkou

Máte nejlepší kamarádku, ale v poslední době prožíváte kamarádskou krizi, kdy to vypadá, že se na ničem neshodnete? Nepropadejte panice. Návod, jak přežít krize s kamarádkou pomůže jak vám, tak vaší kamarádce a vašemu vztahu jenom prospěje.

Dejte si na chvíli pauzu

Znáte stav, který je lidově označován jako ponorková nemoc? Jedná se o situaci, kdy se začne objevovat stav vzrůstajícího napětí mezi dvěma osobami. A to proto, že jste ve vzájemném kontaktu více, než je zdrávo. A to může vyústit až v kamarádskou krizi. Postup, jak ji zažehnat, je celkem jednoduchý. Stačí, když si dáte pauzu. Nepiště si, nevolejte si, ani se nesnažte se někde potkávat.

Na výzvu zareagujte kladně

Je po několikadenní pauze a kamarádka se vám ozve? Pokud ano, je třeba na její výzvu odpovědět kladně. A je jedno, zda chce zajít jenom na kávu, na sklenici vína, nebo plánuje večírek. Odmítnutím by se daná krize mohla jenom prohloubit, což rozhodně celé situaci neprospěje. Zvláště, pokud by došlo k odmítnutí několikrát za sebou.

Zkuste si promluvit

Krize s kamarádkou nemusí být spojeny jenom s takzvanou „ponorkou“. Velmi často je za tím i něco jiného. Mohlo se jednat o pomluvu, které vy nebo ona věříte. Pokud jste opravdu dobrými kamarádkami, vyložte karty na stůl l a mluvte narovinu. Stačí pár minut a může se vysvětlit, že co si jedna myslela o té druhé, není pravda, ale jenom jedna z mnoha fám, kterých jste za celý život slyšela mnoho. Důležité je v tomto směru trvat na oboustranné upřímnosti a vysvětlení.

Nehledejte novou kamarádku

Na to máte dost času, pokud se s tou současnou skutečně neudobříte. Během krize však není ideální hledat si nějakou novou. Když vás s ní vaše stávající kamarádka uvidí, rozhodně to ničemu nepřidá. Jednoduše tak dáte najevo, že už o ni nestojíte, vlivem čehož se může na dlouhé roky urazit. Nic neobvyklého.

Publikováno: 12. 01. 2018

Kategorie: Rodina a vztahy

Autor: Hanka Pospíšilová