Pomoc, líbí se mi kolega z práce

Nastoupila jste do nové práce? Nebo se v té vaší objevil někdo nový, který vám je sympatický? Poslední průzkumy ukazují, že není nic neobvyklého, že vzájemné sympatie na pracovišti jsou celkem běžné. Líbí se vám kolega z práce a pořizujete si kvůli němu spoustu nového oblečení - jen proto, abyste se mu zalíbila? Potom máte několik možností.

Buďte věrnou přítelkyní nebo manželkou

Nejen my, ale i naši kolegové z nákupní galerie doporučují právě toto řešení. Je třeba si uvědomit, že zatímco s vaším partnerem nebo manželem žijete několik let, v práci jste potkala někoho, koho znáte jenom pár týdnů. Je jasné, že pocity jsou zde zcela jiné. Ostatně stačí zavzpomínat, že něco podobného jste zažívala i s vaším stávajícím partnerem. Nyní už je to spíše pocit oddanosti, než prvotní zamilovanost. A to je zcela normální. Odolejte a buďte věrná.

Neškodné sympatie nemusí vadit

Zjistila jste, že i vy jste danému kolegovi sympatická? Potom mohou být sympatie vzájemné. Pokud jsou neškodné, není to nutně na škodu. Máme na mysli kamarádský vztah, ale i lehké flirtování. Když je vše v mezích, ve kterých to také zůstane, není důvod se znepokojovat. Navíc to může podpořit i vaši pracovní morálku. Do práce se kvůli kolegovi těšíte, stejně jako se v jeho přítomnosti cítíte dobře. Je dokázáno, že dobrý kolektiv má na pracovní výkon skutečně velký pozitivní vliv.

Chcete vztah posunout dále?

Jestliže jste nezadaná, nemusí to být zase až takový problém. Zvláště, když je nezadaný i on. Pokud to nijak neodporuje pracovním směrnicím, můžete to spolu zkusit. Pamatujte však na možné následky. Ne vždy takové pracovní vztahy vyjdou a tak po několika měsících se začnete nenávidět. Dojde ke zcela opačné situaci, než je popsaná výše. A ta se podepíše i na vaší produktivitě. A co když chcete dané sympatie posunout dále, i když jste oba zadaní? Podle statistik to také není nic výjimečného. Konkrétní morální posouzení však v tomto případě necháme na vás, a samozřejmě také na něm.

Publikováno: 05. 09. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Rodina a vztahy

Autor: Hanka Pospíšilová