Vychytávky do auta, se kterými se vám bude mnohem lépe cestovat

Uvažujete nad tím, jak si víc přizpůsobit a vylepšit interiér ve svém autě? Přečtěte si několik tipů a inspirujte se!

Auta se staly součástí našeho každodenního života. Pro mnohé jsou dokonce součástí životního stylu. I to je důvod, proč si lidé své plechové miláčky upravují – a to zejména interiér. Ať už se jedná o úpravu z praktických nebo estetických důvodů, představíme vám několik nejčastějších vychytávek a „gadgetů“, které se nejčastěji využívají.

Deflektory

Kromě sportovnějšího vzhledu deflektory přispívají k přirozené cirkulaci vzduchu v interiéru a eliminují nepříjemné zamlžování oken za deště či mlhy. Ocení je i kuřáci, kteří díky neobyčejně praktickému doplňku mohou jezdit s otevřenými okny.

Vany do kufru

Gumové, přesně tvarované vany do kufru neslouží k ničemu jinému, než aby chránily prostor před poškozením a působením nepříznivých vlivů. Díky zvýšenému okraji se nemůže stát, aby se v případě rozlití tekutina dostala na původní koberec.

Gadgety k telefonu

Mezi nejčastěji používaná vylepšení interiéru patří doplňky k telefonu. V současné době je jich doslova nespočet.

Držák na telefon do auta je asi nejvyhledávanější a často i první vychytávkou, kterou si lidé pořídí. Existuje jich hned několik druhů a jejich využití závisí na vkusu a preferencích řidiče. Prvním, tím starším typem, je držák, který se přilepí na čelní sklo pomocí podtlaku. Tyto držáky se objevily hned s prvními navigacemi a od té doby se přizpůsobily na různé tvary a zařízení. Výhodou je, že vám telefon nijak nepřekáží v interiéru. Za nevýhodu by se dalo považovat to, že mnohým lidem telefon překáží ve výhledu a rozptyluje je během řízení.

Druhým typem jsou držáky, které se uchytí na žebrech ventilace. Takové držáky nepřekážejí ve výhledu a pomohou vám telefon udržet stále v zorném poli, což je výhoda pokud používáte navigaci, a dokonce se telefony i lepší připojují na nabíječku. Na druhé straně přijdete o možnost plnohodnotně používat jeden z výdechů ventilace.

Autonabíječky

Často jen pár dní poté, co si pořídíte držák na telefon, přijdete na to, že jej potřebujete častěji nabíjet. Máte-li USB výstup přímo ve vašem autě, stačí si pořídit dostatečně dlouhý kabel. V případě, že máte k dispozici pouze autozásuvku, existuje řada druhů redukcí, které vám pomohou tento problém vyřešit. Dá se říct, že mnoho z dostupných redukcí má i vyšší výkon než vestavěné USB konektory, a tak váš telefon nabijí rychleji.

Publikováno: 24. 06. 2022

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Hanka Pospíšilová