Připravujeme haloweenskou párty

Halloween sice není ryze tuzemským svátkem, ale v posledních letech stoupá jeho obliba. Je to vidět třeba ve výlohách, nebo v sortimentu obchodů. Hitem se stává i celkem oblíbená halloweenská párty. Pokud máte v plánu jednu takovou uspořádat, podívejte se s námi, jak na to.

Dýně nesmí chybět

S čím je Halloween tradičně spojený? Je to dýně. Nikoliv snad v tom směru, že by se toto ovoce během tohoto obdobní konzumovalo, jelikož mluvíme o tom, že jen nutné dýni vydlabat a následně z ní vyřezat strašidelný obličej. To je základ. Navíc vnitřek dýně můžete zužitkovat ve své kuchyni. Čím více takových dýní budete mít, tím lépe. Potom do ní stačí jenom umístit svíčku, aby byl výsledný efekt dokonalý. Pokud se svíčky bojíte, zkuste třeba malou žárovičku. Základ dekorací máte.

Čím dále konkrétní prostor vyzdobit?

Jakmile máte připraveny dýně, je rozhodně třeba myslet i na další dekorace, které by na žádné halloweenské párty rozhodně neměly chybět. Co máme na mysli? Můžete je buď kopit, stejně jako nemusí být zase až tak velký problém je také vyrobit. Primárně můžete prostor vyzdobit různými duchy, které vyrobíte třeba z bílých prostěradel. Hodí se ale i motivy čarodějnic, stejně jako pavučin, nebo i pavouků. To vše k tomuto tématu jasně patří. A míra výzdoby? Hlavně s ohledem na věk konkrétních dětí.

Nezapomeňte na kostýmy

I když je halloweenská párty tou, kterou můžeme jasně označit jako tematická, je dobré rodičům pozvaných dětí připomenout, že by neměly zapomínat také na masky, ve kterých by děti i měly přijít. Je vhodné uvést to do pozvánky jako jednu z podmínek. Eliminujete tak situaci, kdy by většině dětí byla bez masky, nebo by došlo k opačnému stavu, kdy by se objevilo dítě, které by masku nemělo, zatímco ostatní ano. Pro tyto případy můžete mít doma jednu až dvě rezervní, kterými v případě potřeby zachráníte situaci.

Publikováno: 15. 12. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Hanka Pospíšilová