Prevenci proti opruzeninám zajistí bariérový krém

Trápíte se v létě opakovaně opruzeninami v místech, které jsou jim náchylné? V tom případě je velmi pravděpodobné, že nevíte, jak tomuto nepříjemnému onemocnění kůže předcházet. Přitom to není nic složitého a zabere vám to maximálně pár minut!

Co jsou to opruzeniny

Opruzeniny vzniknou vlivem třením pokožky o sebe, nejčastěji když je zpocená. Potem jsou z těla vylučovány různé látky, které při dlouhodobém tření vyvolají dráždivou reakci. V důsledku toho se na pokožce začnou objevovat červené skvrny, které se nakonec mohou slít v jednu větší červenou plochu. Podrážděná plocha pálí, svědí a je velmi citlivá na dotek. Opruzeniny se dá poměrně snadno léčit, ale co víc. Dá se jim předcházet! Bariérový krém na opruzeniny dokáže účinně chránit pokožku.

Funkce bariérového krému

Bariérový krém na opruzeniny, který napomáhá ke zbavení se opruzenin, jim dokáže také předcházet. Je tomu tak proto, že s jeho natřením vzniká na pokožce jakýsi ochranný štít, který ji chrání před kontaktem s látkami, které vyvolají zánětlivou reakci kůže. Je neparfemovaný, nevyvolává dráždění a proto se jej nemusíte bát použít jako prevenci ani jako hydrataci a ochranu při vzniku problému. Neobsahuje lanolin, snadno se vstřebává, nelepí se a nezanechává mastný film. Jeho účinnost trvá po dobu 4 – 6 hodin.

Před použitím pokožku omyjte a osušte, poté do dlaně vmáčkněte krém o velikosti lískového oříšku. Rozmasírujte a vklepejte krém do pokožky. Rychle se vstřebá a zanechává pocit dokonalé hydratace a vrstvu bariéry. Krém se přirozeně smývá působením potu nebo mytím pokožky. V průběhu dne je proto doporučováno v rámci prevence pokožku znovu natřít. Vzhledem k tomu, že opruzeniny se nejčastěji vyskytují v oblasti pod prsy, konečníku, pod pažemi a známé jsou také opruzeniny v tříslech, aplikujte krém právě na tato místa.

Publikováno: 04. 06. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Pospíšilová