Pojištění proti blbosti aneb jak ochránit rodinu před nenadálými škodami

Děti jsou někdy nezbedné jako čertíci. Musejí být neustále v pohybu a prozkoumávat svět okolo sebe. Vůbec přitom nemyslí na to, že by mohly způsobit nějakou škodu. Od toho jsou tu ale jejich rodiče, kteří přemýšlí za své děti. Víte, jaké jsou výhody pojištění proti blbosti?

Ochrana rodiny nemusí stát tisíce

Není příliš příjemné zjištění, že vaše dítě rozbilo sousedům okno hozeným míčem, nebo kamínkem poničilo lak drahého automobilu. Jako rodič se možná propadáte hanbou, ale je třeba se k tomu postavit čelem a vzniklou škodu uhradit. Pochopitelně ze svého, když nemáte sjednané pojištění proti blbosti neboli pojištění odpovědnosti občana za škodu. Patří totiž mezi základní pojistky, které by každý člověk, kterému záleží na jeho financích, měl mít uzavřené. Chrání tím svoji rodinu.

Jedna pojistka pro celou domácnost

S jednou pojistnou smlouvou máte pojištěné všechny osoby, které společně žijí v jedné domácnosti – manžele, druha i družku, děti vlastní i v pěstounské péči. Dokonce se pojistka vztahuje také na drobné domácí zvířata. Máte-li ale psa nebo větší hospodářská zvířata, měli byste si ho připojistit. Základní pojištění s nimi nepočítá.

Pojistka proti blbosti má celosvětovou platnost a bude vám platit i na letní dovolené v Řecku, nebo na zimní dovolené ve francouzských Alpách. Sami si můžete určit rozsah pojistného plnění. Začíná na 3 milionech a pojistit se lze až na částku 10 milionů korun. Cestujete-li často do zahraničí, jistě se takové plnění vyplatí.

Sjednejte si pojištění on-line

Současný trh nabízí pojistné produkty od nejrůznějších pojišťoven. ERGO pojišťovna se zaměřuje především na pojištění majetku a odpovědnosti, přičemž pojištění lze sjednat i on-line přímo z domova. Je to výhoda pro toho, komu se nechce ztrácet čas osobní návštěvou pobočky. Vše vyřeší doma, a to včetně úhrady pojistného.

Jak se vám líbí pojištění proti blbosti?

Publikováno: 21. 03. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Hanka Pospíšilová