Nezapomenutelná oslava v přírodě? Důležité jsou přípravy!

Léto zve k venkovním večírkům a oslavám. Proč neoslavit významné jubileum nebo neuspořádat banket právě ve sluncem zalitém prostředí? Dlouhé dny a teplé počasí poskytují jedinečnou šanci na parádní outdoorové akce, přesto je potřeba vždy dobře plánovat. Organizace celé události je stěžejní pro úspěch, zapomenout se nesmí na suchou variantu i ochranu připraveného jídla před zkažením vlivem vysokých teplot. Co se rozhodně nesmí při plánování venkovní oslavy podcenit?

Pozor na déšť

Co je nutné udělat hned na začátku? Odpovědět si na otázky kde, kdy a kolik. Kolik hostů se vejde na dané místo a kdy se bude akce konat? S ohledem na přesně dané responze se může začít s plánováním. Zásadním úkolem je zajistit přístřeší pro případ deště. Letní dny sice bývají slunečné, přesto je nutné pro zdar akce počítat též s přeháňkami a zajistit tedy pronájem párty stanů. Na běžné akce postačuje nůžkový, který je možné rozšířit pomocí dalšího. Tento typ stanu je vhodný na rodinné oslavy nebo menší svatební oslavy.

Až pro tři stovky sedících

Co dělat v případě akcí s větším počtem hostů? Přesunout akci do interiéru některého hotelu? Není třeba, je možné pronajmout též trubkový stan, přičemž profesionální půjčovna zajistí veškerý potřebný kotevní materiál i samotnou stavbu. Samotná ocelová konstrukce je potažena PVC plachtou, která odolá dešti a větru. Současně se může tento druh přístřešku použít ve vedrech, protože se dovnitř může nainstalovat výkonná klimatizace. Vnitřní prostor pak může posloužit jako jídelna s občerstvením ve stylu švédských stolů.


Stylové menu i kapela

Co dalšího pomůže udělat z akce nezapomenutelný zážitek? Bezesporu jedinečné občerstvení, v horkých dnech potěší kombinace italské nebo středomořské kuchyně, venkovní gril může nabízet kromě steaků též grilované ryby nebo mořské plody. Hostům se mohou podávat chlazené alko i nealko drinky, případně pozvat barmana pro uspořádání unikátní koktejlové show. Zbývá vyřešit hudbu? Řešením je samozřejmě reprodukovaná, ale dobrých místních kapel se jistě najde také dostatek, aby byl zážitek naprosto dokonalý.

Publikováno: 02. 08. 2023 / Aktualizováno: 14. 11. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adéla Havranová