Kdy zvolit betonovou jímku a proč jí dát přednost před plastovou?

V případě, kdy u pozemku není možnost napojení na městskou kanalizaci, je betonová jímka neboli žumpa jedním z nejlepších řešení. Jaké výhody nabízí a co byste o ní měli vědět?

Co nabízí betonová jímka?

Konkrétně betonové jímky Brno od dobrezumpy.cz jsou těsné. To znamená, že se splašky nemohou dostat do vnějšího prostředí a tím jej kontaminovat. Velkou výhodou celého systému je vysoká hmotnost nádrže, protože může činit až několik tun. Nádrž je navíc vysoce odolná vůči mechanickému poškození. Materiál, ze kterého je žumpa vyrobena, je bezpečný pro životní prostředí.

Betonové žumpy garantují vysokou odolnost vůči mnoha poškozením

Betonové žumpy jsou plně odolné vůči mnoha různým druhům poškození. Může se jednat například o působení spodní vody nebo agresivních chemických sloučenin. Jímka má velmi pečlivě zvolené složení betonové směsi a zároveň je odolná i vůči přirozeným biologickým procesům, které probíhají v půdě. Výrobek je odolný i proti mechanickému poškození, například vysokému tlaku, ke kterému dochází při zakopání žumpy do země.

Z výše uvedených důvodů je betonová žumpa ideálním řešením, má-li být umístěna pod cestou, parkovištěm nebo jiným místem, kde může být vystavena hmotnosti vozidel, která například projíždějí nebo parkují.

Jaké jsou další výhody betonové žumpy?

Betonové jímky Ostrava jsou mimořádně odolné. Díky tomu mohou být umístěny téměř kdekoli. Žumpu lze problémů umístit například pod parkovací místa nebo do příjezdové cesty. Výrobek lze používat velmi dlouho díky tomu, že se vyznačuje vysokou odolností proti mechanickému poškození. Kromě toho se žumpa velmi snadno instaluje a připojuje.

Je betonová žumpa lepší než plastová žumpa?

Betonová žumpa se vyznačuje především vysoce odolnou konstrukcí, která nepodléhá degradaci. Beton, ze něhož se jímky vyrábí, je materiálem nejvyšší kvality a zaručuje odolnost vůči teplotním výkyvům, vlhkosti a silným tlakům. Rozhodnete-li se pro koupi betonové žumpy, věnujte zvláštní pozornost zhotovení otvorů pro potrubí, jakož i jejich utěsnění.

Plastové nádrže jsou cenově výhodnější, ale na druhé straně mají určité nevýhody. Nemohou být například dlouho prázdné, protože jinak jejich stěny začne drtit zemní tlak. Pokud naopak máme co do činění s vysokou vlhkostí pozemku, žumpa může být vytlačena směrem k povrchu. Mimo to, pokud se plastová žumpa rozbije, již nelze opravit.

Publikováno: 25. 06. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Hanka Pospíšilová