Jak plnohodnotně využít zahradní domek?

Nedílnou součástí rodinného domku je také zahrada. Dokonce i lidé žijící v panelových domech si pořizují menší zahrádky v zahrádkářských koloniích. Také různé dekorace k zahrádkám neodmyslitelně patří, jako například záhonky, jezírka nebo květiny. Ovšem vhodně zvolený zahradní domek skvěle plní funkci estetickou, a navíc i praktickou. V našem článku jsme si pro vás připravili pár tipů, jak můžete zahradní domek využít.

Útulný příbytek pro přespávání

Největší zahradní domky se svou velikostí mohou rovnat kempovým chatkám nebo karavanům. Pokud uvažujete o pořízení pozemku někde na samotě u lesa, proč si tam takové skromné bydlení nepostavit? Může sloužit na víkendové přespávání nebo zde můžete trávit volné chvíle s přáteli u sklenice dobrého vína. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Jestliže zahradní domek raději chcete mít na své zahrádce, klidně z něj můžete vytvořit místo na přespání pro hosty. Znáte to, přijde nečekaná návštěva a klidný večer se najednou zvrtne. Jenže co potom, když nemáte pokoj pro hosty? Zahradní domek je v tomto případě skvělý způsob, jak tento problém vyřešit. Tip: Stavbu základů nejen zahradního domku vám usnadní zemní vruty.

Pevnost pro děti

Snad každé dítě miluje stavět pevnosti, bunkry nebo základny. Co takhle malým dobrodruhům takovou pevnost pořídit? Navíc pokud domek umístíte například na strom, zážitek ze hry bude pro děti daleko intenzivnější a radostnější. Nemusíte se bát, že poskládat zahradní domek bude nad vaše síly, s podrobným návodem to hravě zvládnete i svépomoci.

Úložný prostor

Nemáte žádnou úschovnu pro své pracovní a zahradní náčiní? Popřípadě jste již všechen úložný prostor zaplnili? Zahradní domek můžete použít také k uchování sekačky, kola, nebo třeba motorky.

Publikováno: 18. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Hanka Pospíšilová