Časté močení je varování

Záleží vám na vašem zdraví? Jsou ukazatele, kterými vám vaše tělo dává jasně najevo, že s ním nemusí být něco v pořádku. Jedním z varovných signálů může být časté močení. Zatímco u mužů to může být signál potíží s prostatou, u vás žen se může jednat o něco zcela jiného.

Potíže s ledvinami

Vylučovací ústrojí vašeho těla je poměrně komplikované. Je proto třeba věnovat pozornost tomu, zda s ním není něco v pořádku. Když se u vás objevuje časté močení, může to být ukazatel toho, že není něco v pořádku s vašimi ledvinami. Pokud jste jenom prochladla, problém může rychle odeznít. Když je stav spojený s častým močením dlouhodobý, a to i když tolik nepijete, doporučíme vám být na pozoru. Může se jednat o různé problémy s ledvinami.

Rizikem je i cukrovka

Cukrovka je nemoc, která je v posledních letech tou, u které raketově stoupá počet pacientů a pacientek. Je to mimo jiné dáno také životním stylem, který souvisí i se špatným stravováním. Proto byste měla být na pozoru. Nejenom v tom směru, že budete žít zdravě, ale také v tom směru, že budete pozorovat, jak často chodíte močit. Častá návštěva záchodu totiž může znamenat i to, že to s vaším krevním cukrem není úplně dokonalé. V takovém případě doporučíme navštívit lékaře, který provede krevní testy. Ty už vám následně řeknou, jak na tom jste.

Může to být i nádor

Nechceme hned strašit, jelikož nádory mohou být zhoubné i nezhoubné. Stejně tak se nemusí hned jednat o tento problém. Každopádně pro úplnost na něho rozhodně zapomínat nesmíme. Pokud se jedná o nádor, tak je jeho umístění nejčastěji spojeno s močovým měchýřem. Nejenom, že nejprve dojde k tomu, že na toaletu budete chodit častěji než dříve. Poměrně jasným ukazatelem, že je nejvyšší čas spojený s návštěvou lékaře, je i to, že se v moči objeví trocha krve. To už je opravdu chvíle, kdy je třeba být na pozoru.

Publikováno: 10. 11. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Pospíšilová