Mobilní klimatizace vyřeší váš problém s přehříváním interiéru

Zajímá vás, jak si v létě poradit s horkem v domácnosti? Máme pro vás alternativu ke klasické klimatizaci – mobilní klimatizaci, která je vhodným pomocníkem pro horké letní dny a zajistí vám příjemný pocit ochlazení.

Co vlastně mobilní klimatizace je?

Mobilní klimatizace je zařízení, které odvádí teplý vzduch ven z místnosti. Léto ve vnitřních prostorech díky ní nemusí být až tak hrozné, jak se zdá.

Výhody

Velkou výhodou mobilní klimatizace je ochlazení vzduchu v místnosti, ve které zrovna pobýváte a taky možnost ji přenést kdekoliv se vám zachce a kde je zařízení možné zapojit do zásuvky. Když zrovna plánujete jet v létě na chatu, nebo si jen chcete užívat chládek doma, je to ideální volba. Tip: Přečtěte si, jak zlepšit kvalitu vzduchu v místnosti. Další nepochybnou výhodou je její cena, protože není finančně tak náročná jako klimatizace zabudované na pevno. Mobilní klimatizace nejenže umožní ochlazovat horký vzduch, ale také vzduch zbavuje prachu či bacilů pomocí vyjímatelného filtru.

Nevýhody

Tak, jak můžeme najít plno kladů a výhod mobilních klimatizací, najdeme i nějaké ty nevýhody a nedostatky, které nám mohou otravovat život. Na mysli máme především její hlučnost. Protože je kompresor zabudovaný přímo v klimatizaci, nelze se zcela vyhnout hluku, jaký klimatizace vydává (na rozdíl od klasických klimatizací, kde je kompresor zabudovaný mimo místnost). Naštěstí existují i tiché modely - například tato tichá mobilní klimatizace REMKO. A ještě něco. Mobilní klimatizace zabírají poměrně dost místa, tudíž až letní sezóna skončí, počítejte s tím, že vaše klima zabere nějaké to místo - třeba ve vaší skříní nebo na půdě, které by se dalo využít i jinak. Tip na nákup: Mobilní klimatizace, ale také venkovní ochlazovače vzduchu a ventilátory najdete na klimatizace.zde.cz. Společnost eprofi.cz s.r.o. prodává také odvlhčovače vzduchu, mobilní topidla a v neposlední řadě stavební vrátky - http://www.stavebni-vratky.com/.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Hanka Pospíšilová