Kolagen a jeho zdravotní benefity. Jak konkrétně tělu prospívá?

O kolagenu jste bezesporu už slyšeli. Jedná se o látku, která je zmiňovaná v mnoha televizních reklamách. Neustále se propagují produkty, které mají do těla kolagen zpátky dodat. Řada lidí se však ptá, proč? Proč je nutné doplňovat do těla kolagen? Proč ho tělo tak moc potřebuje? Nebo je vůbec potřebný?

Pokud hovoříme o kolagenu, hovoříme o ve vodě nerozpustné bílkovině, která je tvořená peptidy, jež prospívají zdraví. Lékaři velice rádi konstatují, že se jedná o jednu z nejdůležitějších bílkovin, jaké tělo má k dispozici. Bohužel se právě kolagen z našeho těla po třicátém roce života začíná aktivně vytrácet. Je to přirozený proces stárnutí, který s sebou přináší také vrásky. Ovšem nejen kvůli tomu, abyste vráskám předcházeli, se vyplatí kolagen dodávat zpátky do těla.

Kolagen na klouby

Kolagen neprospívá jenom naší pokožce, ale také pomáhá našim kloubům. I v kloubech se totiž přirozeně vyskytuje a bohužel i z kloubů se po třicátém roce života začíná vytrácet. Pokud však budete konzumovat doplňky stravy s obsahem kolagenu (například elixír mládí Rays of Beauty), zmírníte bolest kloubů a předejdete vzniku artritidy.

Kolagen pro zdravá střeva

Jen málokdo si uvědomuje, jak důležitá jsou střeva pro člověka. Právě ve střevech se štěpí a dál šíří veškeré vitaminy, minerály a látky, které tělo potřebuje pro své bezproblémové fungování. A kolagen je takovým pomocníkem - naše střeva s ním fungují daleko lépe a udržují se ve zdravé formě.

Kolagen umí střeva opravit, pakliže s nimi není něco v pořádku. Kolagen umí zacelit záhyby, které se ve střevní stěně vyskytují, a zabraňuje tak narušení vstřebávání živin.

Kolagen pro zdravé srdce

Věděli jste, že kardiovaskulární onemocnění jsou jednou z nejčastějších příčin úmrtí? Abyste předcházeli onemocnění srdce, vyplatí se užívat kolagen, který předchází například cévní mozkové příhodě.

Publikováno: 01. 10. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Pospíšilová