Jakou podlahu do dětského pokoje: Je lepší koberec, nebo plovoučka?

Výběr podlahy je obvykle otázkou financí a vzhledu. V komplikovanější pozici jsou rodiče, kteří musí zohlednit také to, zda je vybraná podlahová krytina vhodná pro děti. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, nepřestávejte číst – prozradíme vám pár užitečných tipů.

Koberce nejsou přežitek! Jaké jsou jejich výhody?

V záplavě moderních podlahových krytin se koberce trochu ztrácí. Doby jejich největší slávy jsou dávno ty tam, ovšem stále nabízí výhody, které se vám mohou jevit jako velmi zajímavé. Co si o kobercích myslí odborníci – podlaháři Ústí nad Labem z řemeslnického cechu EKOMPLEX? Specialisté na plovoucí podlahy Ústí nad Labem koberce někdy považují za lepší volbu než „plovoučku“. K nesporným výhodám patří velmi dobrá tepelná izolace (díky kobercům se v místnosti udrží až 25 % tepla), minimalizace hluku a bezpečnost. Riziko uklouznutí je na koberci minimální. A když k tomu přičtete nízkou cenu, jednoduchou pokládku a bohatou nabídku barev, vzorů a motivů, jen těžko odmítnete.

Smiřte se s kratší životností a horší údržbou

Nic není dokonalé a bohužel to platí také o kobercích. I ty mají své nevýhody, jako je poměrně krátká životnost. V praxi samozřejmě záleží na kvalitě konkrétního kusu a míře opotřebení. Počítejte však s tím, že se v koberci usazují nečistoty, které běžným vysavačem neodstraníte. Čas od času je proto žádoucí tzv. čištění mokrou cestou. Velkou výhodou plovoucí podlahy – alespoň ve srovnání s kobercem – je mnohem snadnější úklid. Pokud se dítěte „povede“ něco vysypat či rozlít, plovoučku uvedete do původního stavu o poznání rychleji. Na obranu koberce však znovu připomínáme, že mají výrazně lepší termoizolační vlastnosti. V zimě vám bude chladno jen při pohledu na plovoucí podlahu, zatímco koberec vždy spolehlivě zahřeje.

Vyřešte to šalamounsky

Stále se nemůžete rozhodnout? Nechcete-li se vzdát vlastností charakteristických pro oba druhy podlahových krytin, pořiďte si plovoucí podlahy a dostatečný počet kusových koberců. Když je chytře rozmístíte, poslouží vám stejně dobře jako ty celoplošné.

Publikováno: 08. 08. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Hanka Pospíšilová