Jak funguje filtrační konvice a proč si ji pořídit?

Voda je pro fungování lidského těla naprosto nezbytná. Právě čistá voda je tím nejlepší nápoje, kterým byste měli plnit svůj každodenní pitný režim. Ať již kohoutková nebo balená, poskytuje tělu dostatek hydratace a s ní i živiny, které potřebuje ke svému fungování. Každý však nemá přístup ke kvalitní vodě podle svých představ. Naštěstí je tu řešení. Jestliže nejste spokojení s chutí a vůní vody, která vám doma teče z kohoutku, a máte strach z konzumace chloru, pořiďte si filtrační konvici.

Filtrační konvici užijete v domácnosti i na chalupě

Nechce-li se vám kupovat vodu balenou a rádi byste se napili čisté vody, je filtrační konvice dokonalým řešením. Díky jejímu kompaktnímu tvaru ji navíc můžete také převážet mezi několika místy a užít si tak chuť výborné vody prakticky všude. Filtrační konvice na vodu je navíc také skvělým designovým doplňkem interiéru a jistě s ní zaujmete nejednu návštěvu.

Jak funguje filtrační konvice?

Na první pohled je filtrační konvice k nerozeznání od běžné konvice na vodu. Jakmile se ale zadíváte důkladněji, poznáte rozdíl. Uvnitř filtrační konvice se totiž celkem zřetelně rýsuje filtrační patrona. Ta má jediný účel, přefiltrování vody a získání její kvalitnější varianty. K filtraci uvnitř patrony obvykle dochází v několika krocích. První stupeň slouží k primárnímu odstranění mechanických nečistot, které se ve vodě nacházejí. Obvykle jde o usazeniny z potrubí a podobně. Druhý filtrační stupeň již často obsahuje sofistikovanou filtrační technologii, která vodu zbavuje vodního kamene, ale zároveň v ní zachová látky důležité pro tělo, jako například hořčík nebo vápník. Třetí stupeň je založen na filtraci skrz aktivní uhlí, které na svůj pórovitý povrch zachytí zejména chlór a další neviditelné látky, které kazí chuť vody. Posledním stupněm je pak obvykle jemné sítko, které má za úkol provést poslední filtraci vody a odstranit i ty nejjemnější usazeniny. Výsledkem je pak dokonale čistá voda, které je radost se napít.

Proč si pořídit filtrační konvici?

Chcete-li si užít chuť a vůni vašich teplých i studených nápojů, je čas na filtrační konvici. Díky ní si budete moci vychutnat vodu, ale i domácí limonády z ní připravené, ochutnat konečně výborný čaj, na jehož hladině nebude plavat mastná skvrna a vaše káva vás svojí chutí dovede na hranice extáze. Kdo ještě nevyzkoušel, měl by se s filtrační konvicí co nejdříve spřátelit.

Publikováno: 02. 09. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Pospíšilová