5 praktických tipů, jak rychleji otěhotnět

Pokud jste se s partnerem rozhodli založit rodinu, ale početí miminka se vám již nějakou dobu nedaří, možná je načase, abyste se začala řídit následujícími doporučeními. Ačkoliv se jeví jako banality, mohou mít na plodnost zcela zásadní vliv.

Začněte žít zdravě

Žena dodržující zásady zdravého životního stylu má mnohem větší šanci na rychlé otěhotnění. A protože vše začíná u jídelníčku, vyřaďte ze své stravy uzeniny, polotovary, smažené výrobky, sladkosti včetně limonád plných cukru a samozřejmě alkohol, cigarety a kávu. Naopak si dopřávejte dostatek ovoce, zeleniny a potravin bez konzervantů, aromatických látek a barviv.

Udržujte se v kondici

Než začněte řešit umělé oplodnění, zkuste se zaměřit na svou fyzickou kondici a dostaňte svou váhu na optimální hodnotu. Je lékařský potvrzeno, že ženy s nadváhou mají nižší šanci otěhotnět. Vysoká tělesná hmotnost bývá příčinou nesprávné funkce vaječníků. Ovšem pozor - to samé platí také o příliš nízké tělesné hmotnosti.

Eliminujte zbytečný stres

Jak spolu souvisí stres a těhotenství? Budete se divit, ale právě stres patří mezi velmi časté příčiny snížené schopnosti otěhotnět. Nejde však pouze o stres z toho že se vám nedaří počít dítě - na víně může být také stres z práce, vztahu nebo něčeho úplně jiného. Důležité je aby se budoucí rodička dostala do psychické pohody neřešila zbytečnosti. Se stresem jde zároveň ruku v ruce funkčnost imunitního systému a další tělní procesy.

Pozor na horké koupele

Někdy mohou pomoci i zdánlivě úsměvná opatření. Váš partner by například neměl absolvovat příliš horké koupele, protože vysoká teplota škodí spermiím. Vana plná horké vody však není ideální ani pro ženu - způsobuje totiž poruchy ovulace.

Dejte si na čas

Je logické, že chcete otěhotnět co nejrychleji, ale důvěřujte svému tělu a přijměte fakt, že to zkrátka někdy trvá. Asistovaná reprodukce vám sice nabízí okamžité řešení situace, ovšem velmi často není vůbec nutná. Přejeme vám, aby se vaše snaha co nejdříve vyplatila.

Publikováno: 02. 05. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Pospíšilová

Tagy: jak otěhotnět | těhotenství