Chcete mít hustou hřívu jako hollywoodská hvězda? Jde to!

Krásné, zdravé a husté vlasy chce mít každá z nás. V některých případech ale máme místo objemných kadeří spíš vrabčí hnízdo! Může za to stres, špatná strava i genetika. Správnou péčí se ale i z namáhaných vlasů dají vykouzlit objemné kadeře!

Dopřejte vlasům dostatek živin

Máte vlasy vysušené, bez lesku a objemu? Možná jim schází dostatek vitamínů. Vlasy totiž potřebují správnou výživu. Nemyslí se tím jen masky a zábaly, ale i výživa zevnitř. Vlasům pomůžeme tím, když do svého jídelníčku zařadíme dostatek ovoce, zeleniny a semínek. Pomoct můžou i výživové doplňky.

Vybírejte jen kvalitní přípravky

Kromě pestré stravy je pro vlasy důležitá i výživa zvenku. Dvakrát do týdne bychom měli našim kadeřím dopřát kvalitní pěstící masku. Ideální je používat přípravky na vlasy od jedné značky, aby se při aplikaci jednotlivé složky doplňovaly. K tvorbě nových vlasů, a tedy i ke zvýšení objemu, pomůže i pravidelné používání ricinového oleje.

K vlasům musíme být šetrní

Jestliže chceme, aby naše vlasy prospívaly, musíme se o ně dobře starat. Podstatné je vlasy kartáčovat kvalitním hřebenem, který navíc prokrví pokožku hlavy. Česat je musíme vždy směrem od konečků ke kořínkům, tedy nejdříve se zaměřte na konečky a potom až na vlasy u kořínků. Pozor bychom si měli dát i na příliš časté foukání, žehlení a kulmování. Tím naše vlasy oslabujeme. Podobně musíme své kadeře chránit i před mrazem!

Vyzkoušejte Mezoterapii

Pokud chceme vlasům dopřát něco extra, zvláštní péči, zauvažujte o vlasové mezoterapii, která podpoří objem a nárůst vlasů. Tento proces podstupují jak ti, kteří mají s řídnoucími nebo vypadávajícími vlasy problém, tak ti z nás, kteří tomu chtějí předejít. Specialisté z kliniky Mediestetik aplikují do naší vlasové pokožky výživné sérum, které podpoří tvorbu a růst nových vlasů. Ideální je, když ošetření podstupujeme pravidelně. Vlasové cibulky tak mají pravidelnou péči.

Publikováno: 30. 11. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Pospíšilová