Jak na povýšení v práci

Jste ve své práci spokojená z hlediska toho, že rozhodně nechcete měnit obor ani firmu? Potom je třeba přemýšlet i nad budoucí perspektivou v dané konkrétní firmě. Zajímá vás, jak na povýšení v práci? Dáme vám tipy, jak ho získat.

Posuďte své pracovní nasazení

Povýšení v práci by jistě chtěla každá z vás. Je to ale reálné? Dobré je nejprve objektivně zhodnotit, jak se v práci chováte a jaké je vaše pracovní nasazení. Pokud působíte spíše dojmem, že jste zde z donucení, pracujete na minimum a vše je pro vás problém, dá se očekávat, že nebudete tou pravou adeptkou na lepší pozici. I toto se však dá změnit.

Vzdělávejte se. To je cesta kupředu

Většinou není problém zjistit, jaké požadavky jsou kladeny na výkon pozice, na kterou se chcete dostat. Pokud hledáte rady, jak na povýšení v práci, zjistěte si je a začnete se vzdělávat. Jak s ohledem na teoretické znalosti, tak s ohledem na znalosti praktické. Díky tomu budete zaměstnancem, který se na danou pozici přesně hodí. Navíc jste součástí firmy, což je vždy velké plus.

Buďte loajální

Povýšení v práci obvykle čeká hlavně loajální zaměstnance. Co si pod něčím takovým představit? Když je potřeba, nedělá vám problém zaskočit, nebo udělat cokoliv navíc. Zároveň však nebuďte osobou, která si nechá všechno líbit. Buďte loajální a pomozte, ale zároveň nebuďte někým, s kým se využívá. To obvykle není vlastnost osoby na vyšší pozici.

O povýšení si požádejte. Nejlépe nyní

Žijeme v době, kdy je nejmenší nezaměstnanost. A to je ideální doba spojená jak s žádostmi o vyšší plat, tak s žádostmi o povýšení. Pokud se neuvolnilo žádné místo, obvykle vám nebude vyšší pozice nabídnuta. Proto si o ní musíte říci. Dáte tak najevo nejenom svou schopnost být vůdčí typ, ale tímto dotazem dáte i najevo, že máte ambice spojené s kariérním růstem. A to je u každého zaměstnance plus.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Lifestyle

Autor: Hanka Pospíšilová