Pořizujeme si fenku

Není tajemstvím, že psi jsou nejčastější členové domácnosti. I když se popularita zvyšuje u koček a plazů, psi jsou vhodní k mnoha dalším aktivitám než ostatní mazlíčci. V současné době mnozí lidé volí psa, nikoli fenku. Zřejmě z důvodu možných štěňat před kastrací. Ale stále se najdou i ti, kteří raději do svého domova přivítají fenu, která je častokrát méně tvrdohlavá a mírnější než pes. Jestliže jste se po dlouhém dumání a přemýšlení také rozhodli pro koupi fenky, prozradíme vám, co byste měli pořídit dříve, než si fenku přinesete domů.

Říká se, že pejskové jsou přípravou na miminko. Je to trochu pravda, jelikož i pejskové potřebují základní výbavu, která obsahuje misky na jídlo a pití, také pelíšky a samozřejmě i hračky v podobě kostiček a jiných pískacích věcí. Pokud si však koupíte fenku, potřebujete ještě něco specifického. O co jde?

Hárací kalhotky

Feny jsou na rozdíl od psů citlivější stvoření, která se velice podobají ženám. Během roku mají i fenky své dny, kdy takzvaně hárají. Během těchto dnů bývá domácnost zašpiněná. Proto raději investujte do takzvaných háracích kalhotek, které fence sluší, jsou jí pohodlné, nikde neškrtí a v domácnosti zachovají čistou.

V současné době lze zakoupit například v e-shopu iridog.cz mnoho zajímavých provedení háracích kalhotek. Jaké kalhotky vyberete pro vaši milovanou fenku?

Šátky na obojek rozliší fenku od psa

Šátečky neslouží jen k ozdobě pejska, ale dají se použít i jako znamení pro ostatní pejskaře jestli se jedná o fenku nebo o psa, svému mazlíčkovi kupte také šátek na obojek. Šátky jsou dostupné v mnoha barevných provedeních i s mnoha vzory, stačí si vybrat takový, který fence sluší.

Šátky se zásadně připínají na obojek, na který se následně připne i pevné vodítko, které by na rozdíl od obojku mělo být příjemné majiteli, nikoli psovi. Zatímco s obojkem musí žít pejsek, vodítko je jen prodloužená ruka majitele psa.

Publikováno: 30. 11. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Hanka Pospíšilová