Hodil by se vám katalog influencerek? Víme, kde ho najdete!

Sháníte katalog influencerů, ale nikde ho nemůžete najít? Anebo snad vůbec netušíte, co to katalog infuencerek je, a proč byste ho mohla potřebovat? V obou případech zůstaňte na příjmu, respektive pokračujte ve čtení. Prozradíme vám, proč může být influencer marketing zajímavý i pro váš byznys a kde najdete influencerky ochotné propagovat vaše produkty či služby.

Influencerky ovlivňují davy, využijte toho

Opravdu netušíte, kdo je influencerka? Je to žena, kterou na sociálních sítích sledují tisíce, desítky tisíc a často i stovky tisíc lidí. Může jí být známá osobnost (herečka, zpěvačka...), ale stejně tak i obyčejná dívka, která je pro ostatní něčím zajímavá (např. se umí dobře oblékat a stala se fashion bloggerkou). Třeba vaše nejlepší kamarádka! :-) Podstatné je, že její názory mají váhu a může jimi ovlivnit ostatní. A právě to je podstata influencer marketinguspolupráce s influencery, kteří jsou ochotní propagovat produkty a služby třetích stran. Forma propagace je na domluvě – může se jednat o nenápadné doporučení jako třeba PR článek (např. „Ptáte se mě, jak jsem tak rychle zhubla – používala jsem přípravek xxx“ apod.), ale také recenze nebo test.

Jak vám usnadní život katalog influencerek?

Jak již zaznělo výše, ne všechny osobnosti působící na sociálních sítích jsou ochoty spolupracovat s inzerenty. Takže pokud nechcete ztrácet čas jejich oslovováním, soustřeďte se na ženy, které placené spolupráci dávají zelenou. Katalog influencerek je nástroj pro úsporu času – vyberete si z něj influencerky, které vás zajímají (resp. ovlivňují „vaší“ cílovou skupinu). Pokud vám někdo tvrdí, že nic jako katalog influencerek neexistuje, zřejmě ještě nenarazil na PrYard.com – online platformu, která umožňuje spolupráci s influencery (a bloggery či jinými tvůrci obsahu). Zaregistrujte se a získáte přístup k seznamu většiny českých a mnoha zahraničních infliencerů!

Publikováno: 16. 09. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Hanka Pospíšilová