V Tatrách mají „malou Skandinávii“: Poznejte krásy hotelu Björnson

Letiště jsou momentálně přetížená a dostat se do vzdálenějších destinací znamená podstoupit martyrium. Vše je samozřejmě o prioritách – a pokud vám masy lidí a letištní chaos nevadí, směle do toho. Ovšem nabízí se i jiná varianta. Stačí se vydat k našim východním sousedům a užívat si krás vyhlášených lokalit. K těm nejproslulejším patří Nízké Tatry, konkrétně okolí Demänovské doliny. Nahází se zde hotel Björnson, který na skandinávské země odkazuje svým názvem i typickým severským vzhledem.

V zimě lyže, v létě kolo a turistika

Tříhvězdičkový hotel Jasná patří k nejznámějším tatranským hotelům, a to především díky umístění v centru velepopulární lyžařského střediska. Pokud zde zavítáte v průběhu zimy, užijete si prvotřídní lyžovačku, nudit se však nebudete ani jindy. Uhrančivé krásy slovenské přírody doslova vybízí k pěší turistice – a samozřejmě můžete šlápnout do pedálů a kochat se výhledem na krajinu ze sedla bicyklu.

Špičkové služby a wellness

Jasná a její okolí sice nabízí pestrou paletu aktivit, ale za zážitek lze považovat i samotné ubytování v chatě Björnsonce. Hotel Liptov se chlubí bohatou historií – chata byla postavena v typickém horském stylu již v roce 1952 a specifickým vzhledem exteriéru se chlubí dodnes. Přitom garantuje perfektní servis. Kromě hotelové restaurace s výběrem specialit hosté relaxují v unikátním wellness přímo uprostřed lesa s výhledem na okolí.

Ubytování v minimalistických chatkách přímo v lese

Kdo chce zažít vskutku nevšední dovolenou, může si místo hlavní budovy zvolit ubytování ve stylových TREE HOUSES – dřevěných chatkách situovaných v lese v těsné blízkosti hotelu. Moderní, ale přesto eko-friendly apartmány dávají pocit absolutního splynutí s okolím.

Když k tomu přičtete vynikající zázemí pro rodiny s dětmi a možnost ubytování se zvířecím mazlíkem, získáte nabídku, jaká se neodmítá. V hotelu Björnsonka v Jasné zkrátka zažijete nezapomenutelnou, a díky pobytovým balíčkům přitom velmi dostupnou dovolenou.

Publikováno: 25. 06. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Hanka Pospíšilová