Nepostradatelné rybářské nože a nůžky

Je jasné, že tak jako třeba myslivci, i rybáři potřebují kdejaké rybářské vybavení, aby svůj koníček dělali s plným pohodlím a komfortem. Nedílnou součástí každého rybářského kufru musí být správné nože a nůžky.

Kleště, které padnou do ruky

Určitě se neobejdete bez rybářského vybavení, kterým jsou rybářské kleště s boční řezačkou na stříhání wolframových lanek, kterými se dají vyháčkovat ryby a dokonce mají krimpovací část a nástroj na rozevírání kroužků. V nerezovém provedení a s pružinou ve středu, aby se daly používat jednou rukou, si je nebudete moct vynachválit.

Nůžky, které po tmě nebudete muset hledat

Bez nůžek se na rybách mnohdy neobejdete. Je potřeba mít jemné a přitom nejostřejší nůžky, ideálně ostré ozubené břity, které přestřihnou i nejpevnější šňůrky. I nůžky je skvělé mít s pružinovým systémem uprostřed, navíc takovým, který snese i velké zatížení. Existují dokonce rybářské nůžky, které mají rukojetě vyrobeny z ve tmě svítícího materiálu. Určitě už se vám stalo, že jste ty své po tmě hledali, šátrali jste rukama… tohle se vám se svítícími nůžkami nestane.

Praktické nůžky, které nestříhají

Výbornou vychytávkou, která vám zpříjemní a usnadní rybaření, jsou kleště na rohlík. Jde o kovové kleště, které mají tři typy válečků. Vytvoříte s nimi hravě kuličky z rohlíků o průměru 8, 10 nebo 12 mm. Vycvaknout kuličku umí z napařeného i z čerstvého rohlíku. Stojí kolem 250 Kč a jsou výborným tipem na dárek pro každého rybáře.

Multifunkční kleště

Pokud nedůvěřujete multifunkčním spotřebičům a věcem celkově, patříte mezi docela velkou skupinu lidí. Ale u multifunkčních kleští Delphin je to jiné. Tady jde o výrobek z nerezavějící oceli a jsou navrženy pro řezání speciálních rybářských splétaných lanek, včetně kevlarova vlákna. Mají mikro zoubky, které zajistí uříznutí rybářské šňůry a její následující hladké ustřižení. Použít je můžete i pro uvolnění háčku z tlamy, rozdělení kroužku, upevnění krimpovacích svorek nebo uvolnění vyvažovacího olůvka. Nejsou ale určena na stříhání ocelových lan, ostří by se mohlo poškodit a znefunkčnit tak stříhání splétaných lanek. V kvalitním e-shopu s rybářským vybavením vám jistě poradí, jaké nůžky a kleště si vybrat pro tu či onu činnost. Vsaďte na kvalitu a osvědčeného výrobce. Jen tak se vám zboží brzy nepokazí.

Publikováno: 08. 12. 2021

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Hanka Pospíšilová