Alternativní tonery aneb Levnější tisk na dosah ruky

Ceny tiskáren, kopírek a multifunkcí klesly na samotné dno a ty nejlevnější jsou opravdu za hubičku. To samé se bohužel nedá říct o cenách náplní, které v případě častého tisku velmi rychle převýší pořizovací cenu zařízení. Pokud se to týká i vás a hledáte alternativu, díky které budete moct tisknout výrazně levněji, máme pro vás dobrou zprávu. Nekupujte originální tonery či cartridge a sáhněte po kompatibilních. Ušetříte díky nim spoustu peněz a nijak přitom neutrpí kvalita tisku.

Co jsou to alternativní neboli kompatibilní tonery?

Kompatibilní, alternativní nebo neoriginální. Různé názvy označují tonery a cartridge, které nepochází od výrobce tiskárny.  Jedná se například o tonery Epson, které však pochází z produkce jiné firmy než Seiko Epson Corporation. Jejich největší výhoda tkví ve velmi nízké ceně, přičemž ty nejlevnější náplně do tiskáren stojí jen zlomek ceny těch originálních. Nákup je bohužel spojen s určitým rizikem a právě proto se uživatelé tiskáren dělí na dva pomyslné tábory. Přívrženci toho prvního na nekompatibilní náplně nedají dopustit a ti druzí by je zase nikdy nekoupili. Jenomže tvrzení, že s neoriginálním tonerem nebo cartridgí nikdy nedosáhnete kvalitního tisku a navíc snížíte životnost tiskárny, rozhodně není pravdivé.

Jak ušetřit za náplně a nespálit se?

V souvislosti s náplněmi od neznámých výrobců, kteří nedodržují doporučené technologické postupy, může být atraktivní cena skutečně vykoupena nízkou kvalitou tisku - a v nejhorším případě také sníženou životností tiskárny. Tedy za předpokladu, že zařízení vůbec náplň detekuje (i to se v praxi stává...). Pokud ovšem vsadíte na renomované výrobce, kteří dodržují technologické postupy, nemáte se čeho bát. I alternativní cartridge a tonery - například tonery Brother- mohou být na špičkové úrovni, a kvalitou tisku i šetrností vůči tiskárně.

Nejlevnější alterantivní tonery a cartridge

Pokud se v sortimentu nevyznáte a chcete mít jistotu, že za své peníze (v případě kompatibilních tonerů však spíše za drobné) dostanete prvotřídní komponenty, vydejte se na nákup do e-shopu tonerdepot.cz. Specializovaný prodejce působí na trhu řadu let a kromě alternativních i originálních náplní do tiskáren nabízí také široké spektrum kancelářských potřeb. S výběrem samozřejmě ochotně poradí kvalifikovaná zákaznická podpora.

Publikováno: 10. 03. 2021

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Hanka Pospíšilová