Jak si vybrat svatební šperky, aby ladily s šaty?

Svatební šaty již máte svatební šaty vybrané, ale stále se vám zdá, že svatebnímu outfitu ještě něco chybí? Perfektní vzhled zaručí vhodně zvolené doplňky, a to především šperky. Ale jak si vybrat správný šperk k svatebním šatům? Prozradíme vám to.

Šaty a šperky musí jít dohromady

Při hledání ideálních šperků je podstatné především to, zda ladí se svatebními šaty. Proto je vybírejte je až ve chvíli, kdy víte, jaké šaty budete mít. A vůbec nejlepší je zkoušet šperky společně se svatebními šaty, protože ihned uvidíte, jestli k sobě pasují, nebo ne. Pokud vaše volba padla spíše na jednodušší šaty, nebojte se sáhnout po výraznějších špercích - dobrou volbou jsou třeba zlaté náramky. Díky nim vynikne i róba jednoduššího střihu. A naopak, pokud jsou vaše šaty bohatě zdobené, se šperky to nepřehánějte. Platí tedy pravidlo, že čím jednodušší svatební šaty, tím větší množství šperků si můžete dovolit. Pokud si však nejste jistá, kolik šperků se k vašim svatebním šatům hodí, řiďte se univerzálním moudrem, že méně někdy znamená více. Podstatné je i to, aby šperky s šaty barevně ladily. V případě že nemáte šaty v tradiční bílé, snažte se, aby jim odpovídala i barevnost šperků. Můžete se řídit podle barvy kytice nebo líčení. Bílé svatební šaty jsou každopádně výhodou, protože dávají největší svobodu při kombinování šperků.

Zlato, nebo bižuterie?

Bižuterie je v posledních letech trendy, protože vypadá dobře a nestojí tak moc jako zlato. Na druhou stranu – pokud vám to finanční možnosti dovolí – není jediný důvod, proč se drahým kovům vyhýbat. Pokud máte lepší pocit, když váš účes doplňují zlaté náušnice s brilianty spíše než „bižu“, dopřejte si je. Je to váš velký den a záleží pouze na tom, co se líbí vám.

Publikováno: 29. 06. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Hanka Pospíšilová