Grilováním si osvěžíte vztahy a zaplníte bříška

I dnešní sychravé počasí si můžete zpříjemnit venkovním posezením s přáteli. Nevěříte? Nechce se vám vystrčit nosík ven? Možná ale, že když vám nabídneme vůni grilovaného masa, zavětříte a s chutí pozvete vaše kamarády a uděláte si pěkné odpoledne nebo i příjemný večer.

Grily na dřevěné uhlí

Zapřisáhlí milovníci ohně nedají dopustit na grily na dřevěné uhlí. Jen si představte vůni masa (pro vegetariány vůni hermelínu s brusinkami), kterak ho uhlíky pěkně nažhavují, ono se pomaloučku propéká a vám se sbíhají sliny. Milujete tu specifickou atmosféru, kterou umí vydávat jen dřevěné uhlí, a dýmá a dýmá, oči vám slzí, hrdlo vyprahlé, ale srdíčko se tetelí radostí při pohledu na hotové masíčko a spokojené tváře vašich přátel.

Pro fajnšmekry jsou k dispozici zahradní krby!

Vyšší level grilovačky vám dají poznat a ochutnat zahradní krby, například dřevěná udírna s bočním topeništěm nebo peletový gril se smaltovými rošty. Jestliže patříte mezi početné rodiny s velkým srdcem a spoustou kamarádů, pak se nabízí i domácí venkovní elektrická udírna o objemu až sto osmi litrů se šesti rošty a digitálním ovládáním. Zde k uzení používáte brikety z lisovaného dřeva různých „příchutí“. Věděli jste, že jsou na trhu k mání i například udicí lupínky s příchutí whisky?

Gril do soukromí i do restaurace

Mezi takový gril do soukromí i do restaurace patří například Smoky Big Chief, který nepřehlédnete. Jedná se o robustní gril na dřevěné uhlí s pogumovanými kolečky pro snadné převážení. Je vhodný jak do soukromí, tak pro stánkový prodej i do menších restaurací. Jedno je však jisté, ať si zvolíte malý nebo velký gril, na dřevěné uhlí nebo na peletky, vždy se můžete těšit na báječnou zábavu se svou rodinou a přáteli. Pochutnáte si na šťavnatém steaku či na grilované zelenině, zapijete pěnivým mokem a strávíte spolu vzácné chvíle v radosti a pospolitosti. A to se obzvlášť dnes velmi cení.

Publikováno: 08. 02. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Hanka Pospíšilová