Cizokrajnými produkty rozhodně uděláte radost každému

Chcete darovat svým blízkým nebo přátelům něco opravdu výjimečného? Pak vyzkoušejte některý z produktů vyráběných daleko za našimi hranicemi. Každý, kdo něco podobného dostane, se bude cítit privilegovaný, že takový krásný kousek vážil cestu přes půl zeměkoule, aby skončil zrovna u něho. Přinášíme pár tipů na exkluzivní drobnosti, které můžete použít jako dárek.

Čokoládu nebo kávu miluje každý

Ručně vyráběná čokoláda s borůvkami, kokosem anebo třeba originální příchutí macchiata rozhodně nadchne každého, kdo ji dostane. Pořídit ji můžete jak v klasické, tak ve veganské verzi a rozhodně se nemusíte obávat, že by byla o něco ochuzena. Spíše naopak. Bio kvalita je samozřejmostí. Chcete-li něco pro opravdové gurmány, můžete se podívat po nabídce čokolády plněné alkoholem, například brandy. Chutná podobně jako káva s příměsí trochy tvrdšího pití, ale jde zase o něco jiného, co potěší i zhýčkané mlsné jazýčky, které už ochutnaly ledacos. Věděli jste, že i káva bez kofeinu může nabízet mnoho variant a příchutí? Vychutnejte si ji ve veganské variantě a bio kvalitě anebo dokonce bez lepku. A nebojte se, že když jí někoho podarujete, bude zklamán. Každý, kdo kvůli zdravotním potížím musí konzumovat kávu bez kofeinu, již velmi dobře ví, jak připravit kávu, aby mu chutnala.

Něco pro potěchu ducha

Darovat můžete i něco originálního, co není k jídlu ani pití. Hadrová panenka přátelství vyráběná tibetskými ženami, které prchly do indického exilu, se může proměnit v milý dárek pro rodiče malých dětí anebo jejím prostřednictvím můžete sdělit obdarovanému, že vám na něm záleží. Díky neutrálnímu výrazu, který splňuje principy waldorfské školy, rozvíjí dětskou fantazii a umožňuje mnoho variant hry.

Krása i do domu

Jako dárek zejména pro ženy se báječně hodí také domácí dekorace. Vyzkoušet můžete zvonkohry, vonné tyčinky a aromalampy, nejrůznější, tácy, podnosy, prkénka a miniošatky anebo lapače snů či umělecká keramika. Dárků, kterými se mohou stát exotické produkty z celého světa, je opravdu nepřeberné množství. Stačí jen zapojit svoji fantazii a věnovat jejich výběru trochu svého času. Jestliže plánujete koupit oslavenkyni kytici řezaných květin, doplňte ji například o originální vázu vyráběnou v Indonésii anebo na Filipínách.

Publikováno: 29. 08. 2021

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Hanka Pospíšilová